piątek, 3 marca 2017

"Maluch odkrywa świat. Pierwszy słowniczek obrazkowy"


Książeczki kartonowe dla najmłodszych są sposobem na pokazanie im świata, rzeczy których nie widzą na co dzień bądź nie potrafią nazwać oraz najlepszym pomysłem na zaszczepienie w dzieciach miłości do literatury od najwcześniejszych lat. Natrafiłam całkiem niedawno na przeuroczą serię książeczek kartonowych "Maluch odkrywa świat" i pokusiłam się o bliższe poznanie kilku jej tytułów "Czyj to głos" oraz "Zwierzęta małe i duże".

Książeczki przepełnione są pięknymi kolorowymi ilustracjami podpisanymi każdorazowo tuż obok. W pierwszej z nich znalazłam obrazki posegregowane w kilku kategoriach: dzika przyroda, na wsi, w mieście, w domu, przedmioty. Jedna rozkładówka to jeden temat i poza tym, że przedmioty są podpisane, tuż obok ich nazwy zapisano również odgłosy jaki wydają. Tym właśnie szczegółem ten tytuł różni się od kolejnego. W drugiej bowiem książeczce przedstawiono sylwetki zwierząt również posegregowanych w grupach: na wsi, na łące, w zoo, nad wodą, w lesie i podano ich nazwy.

Dzięki takim publikacjom maluchy poznają różnorodne przedmioty i zwierzęta, poznają ich nazwy, zapamiętują wygląd, naśladują odgłosy przez co odkrywają otaczający je świat. Książeczki zawierają proste, ciepłe ilustracje, które są każdorazowo podpisane. Są przy tym lekkie, mają zaokrąglone rogi i grube, wytrzymałe karty. Dzięki temu wszystkiemu świetnie sprawdzają się w rączkach najmłodszych. Co ważne dzięki solidnemu wykonaniu długo im posłużą.

Moja najmłodsza córka bardzo chętnie zagląda do każdej z kartonówek. Ogląda obrazki i widać, że jest nimi zaciekawiona. Książeczki są bardzo atrakcyjne i rozwijają u maluchów ciekawość świata, pokazują jego różnorodność i bogactwo. Zdecydowanie polecam każdy z tytułów z cyklu i gorąco zachęcam również do zapoznania się z całą serią Maluch odkrywa świat dostępną na stronie wydawnictwa Wilga ;)


Seria: Maluch odkrywa świat
Wydawnictwo: Wilga
Oprawa: książka całokartonowa
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 10
Format: 200 x 190 mm
Cena: 11,99 zł / 1 szt.

Brak komentarzy: