wtorek, 7 marca 2017

"Kotki i pieski"Książeczki kartonowe dla najmłodszych są sposobem na pokazanie im świata oraz najlepszym pomysłem na zaszczepienie w dzieciach miłości do literatury od najwcześniejszych lat. Natrafiłam całkiem niedawno na przeuroczą nowość rynkową tj. serię książeczek sztywnostronicowych i pokusiłam się o bliższe poznanie jednego z jej tytułów "Kotki i pieski".

Książeczka jest niewielkich rozmiarów, znacznie mniejsza od tradycyjnych kartonówek. Jej forma również ciekawa i rzadko spotykana gdyż jest to książeczka - harmonijka. Na jaj kartach dzieci znajdą natomiast przepiękne kolorowe ilustracje sympatycznych kotów oraz psów. Zupełnie nie znajdą natomiast tekstu, ale maluszkom, które dopiero odkrywają uroki książek ten aspekt zupełnie nie będzie przeszkadzał.

Dzięki takim publikacjom maluchy poznają bliżej zwierzęta, a z doświadczenia wiem, że jest to temat dla dzieci niezwykle interesujący. Lektura zawiera proste, ciepłe ilustracje. Jest przy tym lekka, mała i poręczna, świetnie sprawdza się w rączkach najmłodszych. Co ważne dzięki solidnemu wykonaniu długo im posłuży.

Moje dzieci kochają wszelakie zwierzaki więc i ta oryginalna a zarazem bardzo prosta książeczka zwróciła ich uwagę. Okazuje się, że to co małe i niepozorne może cieszyć najbardziej ;) Polecam!


Wydawnictwo: Literat
Seria: Harmonijki małe
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 10
Oprawa: książka całokartonowa

Cena: 2,90 zł
Brak komentarzy: