środa, 22 marca 2017

Blaze i megamaszyny - ksiązkowe nowości rynkowe


Każdy maluch ma jakieś swoje ulubione bajki, które chętnie ogląda w TV. Warto wykorzystać tę fascynację aby zachęcić dzieci do sięgania po najróżniejsze książeczki, na kartach których goszczą właśnie ci ulubieni bohaterowie i połączyć zabawę z nauką. Wydawnictwo Media Service Zawada, jak zapewne wiecie, ma w swojej bogatej ofercie wiele książeczek edukacyjnych i magazynów dla dzieci, których bohaterami są właśnie postacie z popularnych bajek. Każdy maluch znajdzie wśród nich coś dla siebie. Moje dzieci miały okazję przyjrzeć się niedawno kilku tytułom i zabawy było przy tym co niemiara. Pod lupę poszły tym razem dwa tytuły z serii Blaze i megamaszyny. Jesteście ich ciekawi?

"Blaze i megamaszyny 3. Zeg bohaterem" to lektura do czytania, na kartach której dzieci znajdą zabawną i pouczającą zarazem opowieść. Jej bohaterami są chłopiec nazywany A.J., jego czerwony monster truck o imieniu Blaze a także zielona ciężarówka-dinozaur zwany Zeg. Megamaszyny w trakcie zabawy spostrzegają dziwne jajo i wnioskują iż jest to jajo dinozaura. Przed nimi misja ratunkowa. Muszą bowiem znaleźć gniazdo maszynodaktyla i odstawić na miejsce jego zgubę. To jednak nie jest takie proste... Przygoda ta pokazuje małym czytelnikom, że działając wspólnie można osiągnąć upragniony cel. Blaze jest przy tym postacią bardzo pozytywną, zawsze pomaga swoim przyjaciołom, jest pomysłowy, odważny i wszyscy uważają go za bohatera Zderzakowa. Lektura nie jest długa, kilkuminutowa. To co ucieszy dzieci to duża ilość kolorowych ilustracji goszczących na jej stronach. Opowieść w sam raz na wolną chwilę w ciągu dnia.

Gdy natomiast skusimy się na książeczkę "Blaze i megamaszyny. Dodaj gazu! 3" również czeka nas mnóstwo zabawy z naszymi ulubieńcami. Labirynty, odnajdywanie ukrytych elementów, odnajdywanie różnic, puzzle, kolorowanki, rysowanie i coś ekstra - fantastyczne naklejki, a to zaledwie część tego co najmłodsi znajdą na kartach tejże publikacji...

Prosty, przejrzysty i zrozumiały dla dzieci układ oraz pełne kolorowych ilustracji strony z ulubionymi bohaterami w roli głównej to świetny sposób na zabawę dla dzieci, w którą sprytnie wpleciono elementy edukacyjne. W towarzystwie Blaze'a naprawdę przyjemnie mija wolny czas. Książeczki takie warto więc zawsze mieć w domu a już na pewno będą wielką gratką dla małych miłośników motoryzacji i fanów bajki. Z doświadczenia wiem, że maluchy chętnie sięgają po takie krótkie, niezobowiązujące lektury a dzięki książeczkom aktywizacyjnym ćwiczą zdolności manualne, uczą logicznego myślenia, wykorzystują wielobarwne naklejki i wsłuchują w przygody swoich ulubieńców. Nie pozostaje mi więc nic innego jak tylko zachęcić do sięgnięcia po dowolny z prezentowanych tytułów. Dobra zabawa gwarantowana ;)


Wydawnictwo: Media Service Zawada
Oprawa: miękka
Format: 215 x 215 mm
Liczba stron: 24
Cena: 6,29 zł

Wydawnictwo: Media Service Zawada
Oprawa: miękka
Format: 225 x 270 mm
Liczba stron: 20
Cena: 7,99 złBrak komentarzy: