wtorek, 14 marca 2017

"96 malowanek"
W przypadku moich dzieci kolorowanek nigdy dość. Sięgają po nie każdego dnia w domu, zabierają na krótkie i dłuższe wyjazdy, gdyż kolorowanie to ich wielka pasja i chyba nigdy im się nie znudzi. W związku z tym zamiłowaniem regularnie sięgamy po nowe tytuły i na przemian kolorujemy kredkami, pisakami, długopisami żelowymi, malujemy farbkami...

Dziś pokażę Wam jedno z naszych ostatnich odkryć a mianowicie książkę pt. "96 malowanek". Jak wskazuje tytuł publikację stanowi duży zbiór malowanek, przy których dzieci mogą spędzić naprawdę długie chwile twórczej zabawy. A, że mamy do czynienia z wyjątkowo solidną malowanką możemy ubarwiać nasze rysunki również farbkami. To nie zawsze jest możliwe przy tego typu książeczkach gdyż nie zawsze kartki są wystarczająco grube i bywa tak, że po użyciu zbyt dużej ilości wody obrazek się rozpada. Tutaj na pewno tak nie będzie. Otóż papier, na którym nadrukowano obrazki jest gruby i wytrzyma naprawdę spore ilości wody co ważne jest np. gdy nasze dzieci dopiero uczą się używać farbek. Wzory są w dodatku proste i bardzo różnorodne więc zarówno chłopcy jak i dziewczynki znajdą tu swoje ulubione motywy. Do wyboru mają obrazki przedstawiające zwierzaki, pojazdy, postaci z bajek czy dzieci.

Co ciekawe niektóre elementy malowanek są nadrukowane jaśniejszą linią przerywaną. W tych miejscach dzieci same muszą uzupełnić rysunek. Kolejnym interesującym elementem książeczki jest to, że na każdej rozkładówce znajduje się jeden obrazek do pomalowania, a tuż obok niego wzór w tych samych rozmiarach. Dodatkowo wszystkie 96 obrazków przedstawiono również na naklejkach znajdujących się na końcu książeczki. Je również dzieci mogą nakleić tuż obok obrazka, który malują.

Spodobały mi się właściwie wszystkie obrazki przygotowane dla najmłodszych gdyż są proste, wesołe a sama kreska wyraźna i gruba. Z powodzeniem można je więc podsunąć młodszym, kilkuletnim dzieciaczkom. Karteczki są grube a obrazki duże więc bez obaw do wypełnienia ich kolorami można używać pisaków czy farb a to duży plus, bo ostatnio moje maluchy coraz częściej z nimi eksperymentują. Muszę przyznać, że książeczka bardzo przypadła nam do gustu i zdecydowanie można ją polecić każdemu małemu artyście, tak aby mógł rozwijać swoje talenty i spędzać przy tym miło wolny czas ćwicząc przy okazji precyzję ;)

Wydawnictwo: Greg
Oprawa: miękka
Format: 205 x 290 mm
Liczba stron: 96
Rok wydania: 2016
Cena: 11,99 zł
1 komentarz:

Angelika A pisze...

Przypomniały mi się czasy dzieciństwa i kolorowanki w przedszkolu :)