czwartek, 16 lutego 2017

"Za kierownicą koparki. My first JCB"

Małe dzieci, szczególnie chłopcy, uwielbiają patrzeć na wielkie maszyny pracujące na budowie. Dźwig, koparka czy wywrotka wzbudza w nich ogromną fascynację i ciekawość. Dzięki najnowszej książce wydawnictwa Olesiejuk pt. "Za kierownicą koparki. My first JCB" maluchy same mogą zostać operatorami tych wielkich maszyn.

Publikacja oferuje najmłodszym wiele zabaw. Po pierwsze na jej kartach maluchy znajdą niedługą historyjkę, której bohaterami są wielkie pojazdy z budowy jak koparka, wywrotka, betoniarka, walec, pojawia się nawet helikopter. Wszyscy razem wykonują kolejne powierzone im zadanie, które polega na wykopaniu w parku stawu. Zbiornik ten ma przyciągnąć do parku kaczki oraz inne zwierzęta a także ma być atrakcją dla odwiedzających go dzieci.

Ta książka to jednak nie tylko krótka opowieść, relacja z pracy. Czytając tekst znajdujący się na grubych kartonowych stronach można bardzo często napotkać w nim różnorodne obrazki mające swoje odpowiedniki na plastikowym panelu. Otóż po ich wciśnięciu możemy usłyszeć warkot silnika, klakson oraz odgłosy wszystkim maszyn z budowy. Na środku panelu znajduje się natomiast spora kierownica, którą możemy dowolnie kręcić pomagając maszynom w realizacji ich zadania. Kierownica obraca się bez najmniejszego oporu i kręci w kółko a w połączeniu z jedenastoma towarzyszącymi jej na panelu dźwiękami zabawa jest po prostu rewelacyjna.

Panel grający, który znajduje się pod tekstem działa na 3 baterie guzikowe. Jest bardzo solidny i masywny. Jeśli chodzi o guziczki, są one różnej wielkości i w różnych kształtach. Wszystkie bez wyjątku wdusza się bardzo lekko a dźwięk wydobywający się z każdego z nich trwa dość długo i świetnie odwzorowuje odgłosy prawdziwych pojazdów z budowy. Lektura adresowana jest do dzieci 3+. Myślę jednak, że pod opieką rodziców można ją z powodzeniem podsunąć nawet młodszym maluchom. Nic tu bowiem nie odpada ani się nie rusza. Wykonanie jest naprawdę staranne, solidne i trwałe.

Ilustracje goszczące na kartach książki oczywiście są również ważnym elementem lektury. Są kolorowe, proste i zachęcają najmłodszych do słuchania i zabawy. Uwierzcie mi, że po kilku dniach czytania tekst znam już niemal na pamięć. Mój maluch bardzo upodobał sobie tę książeczkę i bawi się nią regularnie. W sumie wcale mnie to nie dziwi, bo panel dodaje jej wyjątkowości a i sama tematyka oraz ciekawi, sympatyczni bohaterowie są dla niego ogromną atrakcją. Jeśli więc szukacie ciekawej książeczki dla dzieci, które lubią motoryzację koniecznie zwróćcie uwagę na ten właśnie tytuł.Wydawnictwo: Olesiejuk
Oprawa: książka całokartonowa
Format: 250 x 300 mm
Liczba stron: 10
Rok wydania: 2017
Cena: 39,99 zł
* Książkę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.


1 komentarz:

geny po ojcu pisze...

Świetna książeczka, na pewno spodoba się młodszemu Synkowi, wszystko co warczy, buczy i ma koła jest aktualnie w kręgu jego zainteresowań😉