piątek, 17 lutego 2017

"Baza faktów: Konie i kuce" Sandy Ransford


Moje dziewczyny kochają zwierzęta, są ciekawe ich życia i przyzwyczajeń i dlatego regularnie zaglądają do książek poświęconych temu tematowi. Podsunęłam im więc niedawno lekturę o koniach bo wiem, że i te piękne zwierzęta wzbudzają w nich zachwyt i ciekawość.

Za sprawą publikacji  pt. "Baza faktów: Konie i kuce" dzieci wzbogacą swoją wiedzę o wiele cennych informacji odnośnie tych właśnie zwierząt. Jest to zdecydowanie świetna pozycja właściwie nie tylko dla dzieci ale dla każdego kto chciałyby poznać bliżej konie i kuce aby np. nauczyć się na nich jeździć lecz najpierw pragnie poszerzyć swoją wiedzę teoretyczną w tym temacie. Czytelnik zagłębiając się w tej lekturze zgromadzi więc wiadomości odnoszące się chociażby do budowy, odmian, umaszczenia i potrzeb koni. Przeczyta aż o 75 rasach koni oraz kuców. Znajdzie też wiadomości o tym jak opiekować się każdym z nich, czym karmić, jak dbać aby wyglądały pięknie i zdrowo, jak przygotować się do pierwszej przejażdżki, od czego zacząć pierwsze lekcje i jakie akcesoria będą nam do tego potrzebne. Dalej dowie się jak rozwijać zdobyte umiejętności i pielęgnować swoją pasję.

Informacji jest tu tak wiele, że nie sposób o wszystkim opowiedzieć. Konie od dawnych lat były obecne w życiu człowieka pomagając mu w pracach na roli czy służąc jako środek transportu. Dziś ich rola jest co prawda nieco inna, ale jakby nie było są to niezwykle piękne i wyjątkowe zwierzęta. Sięgając po książkę dzieci będą mogły dowiedzieć się więc bardzo praktycznych wskazówek związanych z ich hodowlą ale i oswoić ze słownictwem jakie powiązane jest z tymi właśnie zwierzętami.

Każda z kolejnych stron prezentowanej książki zawiera mnóstwo wiadomości posegregowanych tematycznie co ułatwia zdobywanie wiedzy i odszukanie interesujących nas informacji. Co ważne tekst nie jest monotonny, wzbogacają go liczne fotografie, kolorowe ilustracje i ciekawostki dlatego całość jest przystępna i wypada naprawdę interesująco. Kompendium to kryje w sobie masę cennych wiadomości i śmiało można określić go mianem encyklopedii koni oraz kuców. Informacje są jednak dawkowane i zrozumiałe nawet dla zupełnych laików w tej dziedzinie a forma i układ ułatwiają ich przyswojenie i zapamiętanie dlatego warto po nią sięgnąć. Widząc natomiast jakie zainteresowanie lektura wzbudziła w moich dzieciach na pewno z czystym sercem mogę polecić ją innym ciekawym życia koni młodym ludziom.
Wydawnictwo: Olesiejuk
Oprawa: zintegrowana
Format: 180 x 220 mm
Liczba stron: 224
Rok wydania: 2017
Cena: 29,99 zł* Książkę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.


Brak komentarzy: