piątek, 27 stycznia 2017

Wesołe zabawy ze Świnką Peppą


Świnka Peppa to bardzo popularna i lubiana przez dzieci bajkowa postać, której przygody najmłodsi mogą śledzić na kanale MiniMini od kilku lat. Lubi ją również moja pięciolatka i choć w telewizji ogląda dość rzadko często sięgamy wspólnie po gazetki i książeczki poświęcone właśnie jej przygodom.

"Świnka Peppa. Kukiełki Chloe" to piąty z tytułów nowego na rynku cyklu pt. Bajeczki z Książeczki, na który składa się zarówno opowiastka o perypetiach Peppy jak i płyta DVD, na której znajduje się aż 10 bajek z przygodami Peppy, a wśród nich również tytułowy odcinek. Najmłodsi sięgając po lekturę wezmą udział w fantastycznej przygodzie jaka przytrafiła się Peppie w trakcie pobytu u wujka i cioci. Bohaterami opowieści jest świnka Peppa oraz jej rodzina: mama, tata i braciszek George, a także wujek, ciocia i ich córka Chloe. Dzieci po obiedzie postanawiają pobawić się w przedstawienie i naprawdę wesoło spędzą wspólnie czas.

Historyjka jest prosta i krótka, kilkuminutowa. Treść jest bardzo zrozumiała i ciekawa dla przedszkolaków. Peppa pokazuje dzieciom, że zabawa z przyjaciółmi,a odkrywanie i uczenie się nowych rzeczy jest bardzo przyjemnym doświadczeniem. Lektura idealnie sprawdzi się przed snem a już następnego dnia można, inspirując się zabawą Peppy, pobawić się w dziećmi w teatrzyk co na pewno bardzo je ucieszy. Książeczkę można ponadto zabrać wszędzie ze sobą i przeczytać zawsze gdy będziemy mieli na to ochotę. Do sięgnięcia po lekturę zachęcają też duże kolorowe ilustracje, które niczym nie odbiegają od tych z ekranów TV, a solidne i estetyczne wydanie pozwoli nam cieszyć się nią przez długie lata. Lektura rozwija u maluchów wyobraźnię, a ulubieni bohaterowie mają to do siebie, że dzieci mogą słuchać ich przygód bez końca.

Bajki na płycie DVD są natomiast bardzo fajnym dodatkiem do książeczki i bardzo ucieszyły moją córkę. Odcinki, do czego przywykły zapewne dzieci, nie są długie, około 5-minutowe. Ich tematyka jest, można by rzec, imprezowa. Peppa podsuwa dzieciom fajne pomysły zabaw. Zawsze śmieszy, bawi i uczy i chyba właśnie dlatego tak bardzo kochają ją najmłodsi. Nie pozostaje mi więc nic innego jak tylko zachęcić do sięgnięcia po ten właśnie tytuł. Na pewno taka lektura sprawi najmłodszym wielką radość, o czym osobiście sama się przekonałam obserwując reakcję mojej córki na jej widok ;)

Na płycie znajdują się następujące tytuły bajek:
    Przebieranki
    Urodziny mamy świnki
    Bal przebierańców
    Moje przyjęcie urodzinowe
    Urodziny George'a
    Urodziny tatusia świnkii
    Wakacje Polly
    Śpiąca królewna
    Kukiełki Chloe
    Szkolne przedstawienieKsiążka z płytą DVD
Wydawnictwo: Media Service Zawada
Oprawa: twarda
Format: 220 z 215 mm
Liczba stron: 2
Cena: 19,99 zł


 ~~ * ~~ * ~~ * ~~ * ~~ * ~~ * ~~ * ~~ * ~~

Ze świnką Peppą nie można się nudzić. Potwierdza to chociażby pełna niespodzianek książka pt. "Świnka Peppa. Buduję przedszkole". Ta lektura zagwarantuje bowiem maluchom długie chwile twórczej i odkrywczej zabawy w towarzystwie ulubionych bohaterów...

Po pierwsze, jak sugeruje tytuł, wewnątrz książeczki znajdują się grube karty, które po wyrwaniu i złożeniu poszczególnych elementów utworzą salkę przedszkolną pełną zabawek i oczywiście przedszkolaków, wśród których nie zabraknie oczywiście Peppy, Gorgea oraz ich przyjaciół. Złożenie modelu przestrzennego przedszkola nie jest trudne a bawić się nim można właściwie bez końca, jest bowiem trwały i funkcjonalny. Dla małych fanów Peppy to na pewno wielka atrakcja.

Drugim ciekawym elementem tejże publikacji są kartki, które po wyrwaniu i właściwym złożeniu utworzą książeczkę z historyjką do czytania pt. "Dzień talentów". Wyobraźcie sobie minę dziecka, które samo składa książeczkę. Świetna sprawa! Oczywiście nasza lektura po przeczytaniu powędrowała na półkę z książkami i wzbogaciła naszą kolekcję książeczek o przygodach świnki Peppy, do której bardzo często zaglądamy ;)

Na koniec warto wspomnieć też o tym, że poza tymi dwoma projektami do samodzielnej realizacji na kartach książki czekają jeszcze inne zadania i zabawy dla dzieci. I jak tu nie kochać Peppy? Oczywiście gorąco polecam Wam ten właśnie tytuł ;)

Wydawnictwo: Media Service Zawada
Oprawa: miękka
Format: 250 x 310 mm
Liczba stron: 16
Cena: 14,99 złBrak komentarzy: