czwartek, 5 stycznia 2017

"Terapia sztuką. Cztery pory roku"

Kolorowanki dla dorosłych są fajnym i sprawdzonym już sposobem na relaks. Co powiecie natomiast na książki z naklejkami dla dorosłych, które mają podobnie jak kolorowanki działać na nas odprężająco? Dla mnie to zupełna nowość więc oczywiście postanowiłam przekonać się osobiście czy warto inwestować w tego typu publikacje. Książką, która mi do tego posłużyła  jest nowość oferowana przez wydawnictwo Olesiejuk pt. "Terapia sztuką. Cztery pory roku". Jesteście ciekawi co znalazłam w jej wnętrzu?

Otóż jest to publikacja, która zaprasza odbiorcę do podróży na łono natury, której tematem przewodnim są kwiaty w aranżacjach odpowiadających czterem porom roku. Ponad 60 ilustracji przygotowały tu aż cztery różne autorki: rosyjska artystka Elena Bakshaeva, autorka kwiatów wiosennych, Włoszka Giulia Lombardo - autorka letnich kwiatów oraz Brytyjki Liz Yee autorka jesiennych pejzaży i Erin Brown, której zawdzięczamy zimowe ilustracje. Ich obrazy, stworzone akwarelami, są niekompletne, jakby wycięto z nich pojedyncze elementy. To właśnie one widnieją na kartach z naklejkami i po wyszukaniu tych odpowiednich zadaniem odbiorców książki jest naklejenie ich we właściwym miejscu a dokładniej na odpowiednim obrazie.

Przyznam, że jestem tą książką oczarowana i z ciekawością zasiadłam do wyklejania pojedynczych akwareli. Już sama oprawa prezentująca piękną wielobarwną, kwiecistą kompozycję urzekła mnie zachęcając do zajrzenia we wnętrze publikacji. Urzekają także pojedyncze malowidła artystek nadrukowane na białym papierze. Możemy uzupełniać je dowolnie bez jakichś konkretnych zasad i wzorców. To sprawia, że możemy puścić wodze fantazji i naprawdę zrelaksować się przy tejże właśnie książce. Każde ze stworzonych w ten sposób dzieł można następnie wyrwać z publikacji gdyż wszystkie strony są specjalnie perforowane.

Wydanie przygotowane jest estetycznie a subtelne obrazy artystek po dłuższej chwili w ich towarzystwie oraz skupieniu się na tworzeniu każdej z aranżacji, wyciszają i relaksują jakbyśmy nie tylko duchem ale i ciałem przebywali na kwiecistej łące. Piękna jest tu każda ilustracja, każdy kwiat... Jeżeli szukacie więc dla siebie sposobu na relaks a nie koniecznie chcecie czy też lubicie kolorowanki, nawet te adresowane do dorosłych, gorąco zachęcam do zwrócenia uwagi na ten właśnie wyjątkowy egzemplarz.To fajna odmiana i oryginalny sposób na spędzenie wolnego czasu a w dodatku bardzo wyciszający, uspokajający i odprężający. Polecam ;) 

Wydawnictwo: Olesiejuk
Autorzy ilustracji: G. Lombardo, E. Brown, L. Yee, E. Bakshaeva
Oprawa: miękka
Format: 215 x 280 mm
Liczba stron: 82
Rok wydania: 2016
Cena: 19,99 zł
* Książkę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.Brak komentarzy: