piątek, 20 stycznia 2017

"Pierwsze kroki rysowania. Najprostszy sposób, aby narysować..." Aleksander Jasiński


Moja pięciolatka uwielbia zabawy z kredkami. O ile jednak kolorowanie obrazków idzie jej rewelacyjnie o tyle z samodzielnym rysowaniem bywa już różnie. Bardzo ucieszyła się natomiast na widok najnowszej książeczki wydawnictwa Greg pt. "Pierwsze kroki rysowania. Najprostszy sposób, aby narysować..." i ostatnio spędza przy niej sporo czasu.

Jest to publikacja przeznaczona dla małych dzieci, które dopiero uczą się rysować. Zapewne każdy rodzic słyszał kiedyś od swojego dziecka, że nie narysuje czegoś gdyż nie potrafi. Ta książeczka zachęca maluchy do podjęcia prób rysowania, uczy podstawowych kształtów i form i to krok po kroku a dokładniej w czterech prostych krokach. Pokazuje jak najmłodsi mogą sobie rysowanie uprościć, uczy podstaw, które w miarę tej nauki dzieci mogą rozwijać.

Autorzy zachęcają najmłodszych do odtwarzania poszczególnych rysunków znajdujących się na kartach książeczki. Wygląda to w ten sposób, że na jednej stronie znajduje się schemat rysunku pokazany w kilku etapach pracy a na stronie towarzyszącej, kolorowa ilustracja i miejsce, w którym należy odwzorować go samodzielnie. Wszystkich rysunków jest 47 i przedstawiają różnorodne zwierzęta, zabawki, ludzi i pojazdy. Łącząc kilka z nich i wzbogacając o kolory możemy stworzyć naprawdę piękny i oryginalny obrazek. Wszystko zależy tylko od wyobraźni i inwencji twórczej malucha.

Szkicownik jest naprawdę fajny. Pomysły rysunków jakie w nim znalazłam nie są ani trudne ani skomplikowane. Stanowią jednak bazę, podstawę, którą po opanowaniu dzieci mogą udoskonalać, dorysowując jakieś detale. Dzięki kilkuetapowym wskazówkom rysowania i naprawdę sympatycznym prostym rysunkom nawet maluchy, które tak jak moja córka, rzadziej sięgają po ołówek, z ochotą spróbują swoich sił. Zauważyłam, że książeczka ogromnie przypadła jej do gustu i bez jakichkolwiek słów zachęty z mojej strony, ćwiczy rysowanie traktując to jako formę fajnej odkrywczej zabawy. Taka publikacja jest też okazją aby rozwinąć wyobraźnię przestrzenną dzieci i kto wie może odnajdą one w sobie jakieś ukryte talenty artystyczne. Oczywiście polecam ;)

Wydawnictwo: Greg
Oprawa: miękka
Format: 205 x 290 mm
Liczba stron: 96
Rok wydania: 2017
Cena: 17,98 zł
Brak komentarzy: