poniedziałek, 23 stycznia 2017

"Najciekawsze bajki przedszkolaka"Wiek przedszkolny to wyjątkowy okres dla dzieci. Maluchy poznają świat, uczą się obowiązujących w nim zasad, robią pierwszy mały kroczek w dorosłe życie. Wiele rzeczy czy zachowań jest dla nich niezrozumiałych i nowych. Aby więc najmłodszych troszkę oswoić przede wszystkim z funkcjonowaniem w grupie, pokazać im chociażby jakie są zalety wspólnej zabawy, co wolno, czego nie wypada ale i poruszyć najróżniejsze inne dziecięce radości i troski powstała ciekawa książeczka pt. "Najciekawsze bajki przedszkolaka". Lektura jest zbiorem 30 pełnych przygód i wesołych historyjek, których głównymi bohaterami są zwierzęta oraz dzieci.

Bajki znajdujące się w tym uroczym zbiorze poruszają wiele różnych tematów. Dzieci wsłuchując się w nie dowiedzą się np. dlaczego nikt nie lubił chwalipięty Joachima, przeczytają o Jasiu, który uwielbiał spać ale zrozumiał, że warto wstawać wcześniej by nie przegapić czegoś fantastycznego, o małej Lence, która przezwyciężyła swój strach, o żyrafie, która była nowa w przedszkolu i nikt nie chciał się z nią bawić lub o tym, że bezsensowne kłótnie przyjaciół mogą popsuć nawet najpiękniejszy dzień...

Książeczka nie jest może zbyt obszerna a każda bajka zajmuje nie więcej niż dwie strony jednak zainteresuje każdego przedszkolaka, który z ochotą wysłucha kolejnych opowieści. Bajki te są przede wszystkim zabawne i ciekawe dla maluchów, pełne najróżniejszych przygód a dzięki sympatycznym bohaterom najmłodsi będą ochoczo do nich powracać. Każda opowieść kryje też ciekawą lekcję dla dzieci, łączy więc naukę z przyjemną zabawą, którą dzieci dzielą przecież ze swoimi rodzicami gdyż ktoś im te bajki musi przeczytać. A, że bajek jest sporo można czytać je codziennie chociażby przed snem. Karty zbiorku ozdabiają dodatkowo kolorowe ilustracje, które dzieci tak kochają co jest dodatkowym argumentem zachęcającym do sięgnięcia po lekturę. .

Maluchy z takich właśnie opowieści mają możliwość dowiedzenia się wielu adekwatnych do ich wieku oraz interesujących dla nich rzeczy. W końcu zawsze mogą skorzystać z doświadczenia małych bohaterów i wyciągnąć wnioski z ich przygód. Myślę, że stworzenie takiej właśnie lektury było trafionym pomysłem i gorąco zachęcam do sięgnięcia po ten właśnie tytuł ;)

Wydawnictwo: Greg
Oprawa: twarda
Format: 175 x 250 mm
Liczba stron: 64
Rok wydania: 2017

Cena: 7,98 zł

Brak komentarzy: