poniedziałek, 2 stycznia 2017

"Mały policjant""Mały policjant" to książeczka całokartonowa skierowana do dzieci powyżej 3 roku życia. Z publikacji tej maluchy mają okazję nauczyć się bardzo ważnych rzeczy dotyczących bezpiecznego korzystania z dróg publicznych czyli po prostu zasad ruchu drogowego. Najmłodsi poznają między innymi kilka najważniejszych zasad obowiązujących pieszych oraz rowerzystów na drodze, dowiedzą się jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, dlaczego tak ważne jest zapinanie pasów w aucie, przeczytają, gdzie mogą bawić się bezpiecznie a gdzie powinno się unikać wszelakich zabaw. Maluchy poznają również kilka ciekawostek i zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas podróży koleją, zasad o których trzeba pamiętać w trakcie wycieczki poza miasto gdzie nie ma na jezdni ani pasów ani sygnalizacji świetlnej oraz tych odnoszących się do biwakowania pod gołym niebem...

Wszystkie te informacje zawarte są na grubych kartach książeczki w postaci krótkich hasłowych zdań. Dużej części dzieci dowiedzą się również odpowiadając na każde ze 110 pytań rozsypanych po całej książeczce. Wygląda to tak, że na każdej stronie umieszczonych jest kilka pytań, które łatwo zauważyć gdyż obok nich znajduje się duży czerwony znak zapytania. Obok nich znajduje się natomiast kilka odpowiedzi do wyboru. Przy każdym z możliwych wariantów znajdują się spore czarne kropki. Dzieci aby udzielić odpowiedzi na którekolwiek z pytań muszą użyć  połączonego kablem z lekturą sygnalizatora, który kształtem przypomina długopis. Jego końcówkę, coś na kształt rysika, trzeba przydusić we właściwej kropce. Jeżeli odpowiedź jest poprawna nos policjanta zapala się na zielono i odgrywa krótką, radosną melodyjkę, w razie pomyłki natomiast melodia ta jest inna a nos świeci się na czerwono. A skoro jesteśmy już przy policjancie to również o nim, gdyż to wszak główny bohater lektury, warto powiedzieć kilka słów. Otóż nasz policjant ma na imię Bartek i to właśnie on uczy najmłodszych zasad obowiązujących na drogach. Cały zestaw, dzięki któremu słyszymy sygnalizator oraz widzimy zapalającą się lampkę, zasilany jest trzema bateriami, które są już do niego dołączone.

Pytania policjanta są sformułowane dla dzieci bardzo zrozumiałe a odpowiedzi na nie często są również zilustrowane więc maluchom łatwiej przyswoić i zapamiętać poszczególne wiadomości. Książka w ogóle jest bardzo kolorowa, oprócz policjanta Bartka mnóstwo w niej znaków drogowych oraz najróżniejszych sytuacji, z którymi możemy spotkać się na drodze na co dzień.

Moje dzieci podeszły do książeczki bardzo entuzjastycznie. Mimo iż kojarzą już najważniejsze zasady z ruchu drogowego wiele było dla nich nowością, wiele wzbudziło ciekawość a przyswajanie wszystkiego z sympatycznym policjantem okazało się dużą atrakcją. Mnie spodobała się natomiast różnorodność informacji ale równocześnie wyselekcjonowanie dla maluchów tych najważniejszych, które muszą znać i przestrzegać bezwzględnie. Jeśli chodzi natomiast o wydanie to i tu nie mogę mieć najmniejszych zastrzeżeń. Lektura jest kolorowa, bardzo solidna a pomysł z policjantem niewątpliwie przyciąga do niej dzieci ciekawe jego działania. Ta ciekawość skutkuje tym, że spędzają przy książeczce wiele czasu i utrwalają zdobytą wiedzę dobrze się przy tym bawiąc. Publikacja jest też ciekawym pomysłem na spędzenie czasu wspólnie z dzieckiem. Ktoś musi w końcu odczytywać młodszym maluchom pytania ;)

Myślę, że idąc z duchem czasu warto zwrócić uwagę na prezentowaną publikację. Zainteresuje ona na pewno każdego kilkulatka, który z przyjemnością nauczy się dzięki niej wielu ważnych i praktycznych rzeczy o bezpieczeństwie na drodze. Gwarantuję, że każdy maluch zachwyci się prezentowaną książeczką i dlatego szczerze ją polecam ;)Wydawnictwo: Olesiejuk
Autor: praca zbiorowa
Oprawa: książka całokartonowa
Format: 220 x 285 mm
Liczba stron: 16
Rok wydania: 2016
Cena: 49,99 zł
* Książkę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.
Brak komentarzy: