wtorek, 24 stycznia 2017

Kreatywny przedszkolak...

Książeczek z różnorodnymi ćwiczeniami i naklejkami dla najmłodszych nigdy dość. Maluchy poświęcając im czas rozwijają umiejętności bardzo przydatne gdy zasiądą już w szkolnej ławce. Zawsze chętnie więc podsuwam swojej córce tego typu ćwiczenia a gdy wpadnie mi w oko jakaś kolejna interesująca pozycja, powracam do tego tematu. A, że wszystkie dzieci lubią naklejki, dziś kilka słów o ciekawej serii książeczek pt. Kreatywny przedszkolak a dokładniej o dwóch z czterech dostępnych na rynku tytułach: Lubię literki oraz Lubię szlaczki.

Książeczki nie są specjalnie obszerne ale pochłonęły moją córkę bez reszty. Zadania jakie czekają w nich na maluchy są bardzo proste i adekwatne oczywiście do ich młodego wieku. W zależności od tytułu najmłodsi muszą rysować szlaczki bądź uczą się literek. Cóż więc znajdziemy na kartach pierwszej z książeczek? Otóż szlaczki to oczywiście taka podstawa dla dzieci, od tego rozpoczyna się bowiem ich przygoda z pisaniem. Ćwiczenia są w tym przypadku bardzo różnorodne. Czasem trzeba coś obrysować, dorysować, połączyć ze sobą dwa punkty lub dokończyć rysunek. Grafika jest tutaj bardzo atrakcyjna dla dzieci, jest kolorowo ale i przejrzyście. Maluch bez pomocy rodzica wie co należy zrobić w poszczególnym zadaniu a ich prostota zachęca do ćwiczeń. Za każde wykonane zadanie maluch może nakleić sobie natomiast naklejkę tuż obok. Taka nagroda nie może nie cieszyć ;)

Druga z książeczek poświęcona jest nauce literek. Ćwiczenia są tu dość ciekawe. Dzieci nie piszą literek samodzielnie. Najczęściej muszą rysować po śladzie jakąś drogę i na jej końcu naklejają literki pasujące do obrazka. Innym razem przyklejają literki odczytując jakieś proste hasła, kierując się ich numeracją lub typując je przechodząc labirynt. Podobnie jak w poprzedniej książeczce szata graficzna jest bardzo przejrzysta, kolorowa i atrakcyjna dla dzieci a proste zadania na pewno zachęcają do ćwiczeń. Wszystkie polecenia rozwiązuje się z użyciem naklejek, które znajdują się wewnątrz książeczki i pomimo iż maluchy same nie zapisują literek oswajają się z ich wyglądem i zapamiętują kształt.

Książeczki dostosowane są do wieku i umiejętności dzieci 4-6 letnich a ich tematyka na pewno zainteresuje każdego malca. Takie lektury pomagają najmłodszym również oswoić się z prostymi ćwiczeniami, rozwijają zdolności manualne, ćwiczą precyzję, skupiają uwagę i zajmują na dłuższą chwilę.

Moja córka bardzo lubi tego typu książeczki i ochoczo zabrała się za ich uzupełnianie oraz przyklejanie naklejek. Nie sprawiło jej to większej trudności, ma już 5 lat ale poprzez tego typu ćwiczenia maluch rozwija wiele potrzebnych umiejętności, bawi się przyswajając nowe rzeczy oraz oswaja z tym co czeka go już w przedszkolu. Oczywiście polecamy te książeczki wszystkim małym, ciekawym świata przedszkolakom ;)Wydawnictwo: Aksjomat
Oprawa: miękka
Format: 235 x 160 mm
Liczba stron: 16 + naklejki

Cena: 4,50 zł/ 1 szt.Brak komentarzy: