poniedziałek, 30 stycznia 2017

Bajkowi bohaterowie - towarzysze zabaw...Każdy maluch ma jakieś swoje ulubione bajki, które chętnie ogląda w TV. Warto wykorzystać tę fascynację aby zachęcić dzieci do sięgania po najróżniejsze książeczki, na kartach których goszczą właśnie ci ulubieni bohaterowie i połączyć zabawę z nauką. Wydawnictwo Media Service Zawada ma w swojej bogatej ofercie wiele książeczek edukacyjnych i magazynów dla dzieci, których bohaterami są postacie z popularnych bajek. Każdy maluch znajdzie wśród nich coś dla siebie. Moje dzieci miały okazję przyjrzeć się niedawno kilku tytułom i z przyjemnością zapoznały z zawartością każdego z nich. 

"Małe królestwo Bena i Holly. Leśna wyprawa. 5" to książeczka, której bohaterami są mieszkańcy Leśnego Królestwa. Dzieci wraz z elfem Benem i księżniczką Holly mają okazję przyjrzeć się roślinom i zwierzętom żyjącym w lesie. Nie będzie to jednak nudna lekcja. Na dzieci czeka bowiem wiele interesujących zadań jak odnajdywanie ukrytych elementów, rysowanie wielkiego dębu, układnie historyjki w odpowiedniej kolejności, labirynt, łączenie w pary, odnajdywanie różnic, quiz czy gra planszowa. Poza tym najmłodsi mają też do dyspozycji mnóstwo kolorowych naklejek. Zabawa z Benem i Holly jest naprawdę przyjemna a przy okazji dzieci przyswajają wiadomości o życiu w lesie.

"Małe Czarodziejki. 3" to natomiast książka z naklejkami, której bohaterkami są trzy tytułowe czarodziejki: Hazel, Posie oraz Lavender. Nasze czarodziejki są jeszcze małe i dopiero uczą się magii, przeżywając przy tym mnóstwo niezwykłych przygód, do udziału w których zapraszają również wszystkie dzieci. Na kartach książeczki najmłodsi będą przemierzać labirynty, kolorować, uzupełniać zadania naklejkami, urządzać wspaniałe przyjęcie, a na koniec w nagrodę za dobrze rozwiązane zadania, wykonają samodzielnie piękną ozdobioną kryształami koronę. Małe czarodziejki rozwijają wyobraźnię u dzieci i oferują im długie chwile wesołej zabawy.


"Psi Patrol. Pojazdy specjalne 5 Marshal w akcji! + wóz strażacki"
to książka z niespodzianką dla dzieci w postaci figurki wozu strażackiego Marshala. Psi Patrol, jak zapewne wiedzą dzieci, tworzy grupka psiaków: Marshal, Rocky, Skye, Chase, Rubble, Everest, Zuma, które razem z chłopcem Ryderem zawsze są gotowe do niesienia pomocy potrzebującym. Poza figurką na kartach książeczki w każdym kolejnym numerze znajduje się fragment mapy Zatoki Przygód, która po złożeniu w całość tworzy fantastyczny tor dla małych autek z kolekcji. Oprócz tego wewnątrz książeczki znajdują się ciekawe łamigłówki jak np. labirynty, kolorowanki, dopasowywanie cieni do obrazka, puzzle. Psi Patrol to zespół przyjaciół, którzy mogą zawsze na siebie liczyć i są gotowi aby nieść pomoc innym i dlatego zabawa z nim to wielka frajda.

"Mia i ja. Magiczna księga 19. Tajemnica korony Ono"
to jedyna książka, która była dla moich dziewczyn nowością a właściwie słabo jak dotąd znały bohaterów tejże bajki. Co znajdziemy więc w jej środku? Otóż podobnie jak poprzednio mnóstwo zadań dla dzieci a wśród nich labirynty, odnajdywanie różnic, układanie wyrazów w odpowiedniej kolejności, kolorowanki a poza tym kolorowe naklejki i niespodzianka - opowiadanie pt. Tęczowy most, dzięki któremu możemy bliżej poznać każdego z bohaterów i przenieść się do magicznej krainy zwanej Centopią w której żyją elfy, fauny oraz jednorożce.


Bardzo spodobał mi się sam układ książeczek. Jest on przejrzysty, przystępny i zrozumiały dla dzieci, no i oczywiście pełen kolorowych ilustracji przedstawiających, w zależności od tytułu, ulubionych bajkowych bohaterów, w towarzystwie których miło mija czas. Książeczki takie warto zawsze mieć w domu. Z doświadczenia wiem, że maluchy chętnie po nie sięgają, ćwiczą zdolności manualne, uczą się logicznego myślenia, wykorzystują wielobarwne naklejki.

Nie pozostaje mi więc nic innego jak tylko zachęcić do sięgnięcia po dowolny z prezentowanych tytułów. Dobra zabawa gwarantowana ;)Wydawnictwo: Media Service Zadada
Oprawa: miękka
Liczba stron: 16
Format: 225 x 270 mm
Cena: 7,99 zł


Wydawnictwo: Media Service Zawada
Oprawa: miękka
Liczba stron: 16
Format: 225 x 270 mm
Cena: 6,79 zł


Wydawnictwo: Media Service Zawada
Oprawa: miękka
Liczba stron: 24
Format: 224 x 268 mm
Cena: 7,99 zł


Wydawnictwo: Media Service Zawada
Oprawa: miękka
Liczba stron: 16
Format: 225 x 270 mm
Cena: 13,49 zł
Brak komentarzy: