środa, 28 grudnia 2016

"Opowieści na Boże Narodzenie"

Wydawnictwo: Olesiejuk
Oprawa: twarda
Format: 265 x 265 mm
Liczba stron: 96
Rok wydania: 2016
Cena: 24,99 zł


Jesteśmy jeszcze w atmosferze Świąt Bożego Narodzenia i pewnie większość z Was podobnie jak my, sięga po książeczki o tejże właśnie tematyce. Ciekawą i wartą uwagi lekturą, szczególnie dla młodszych kilkuletnich dzieci, jest książka "Opowieści na Boże Narodzenie". Jest to bogato ilustrowana publikacja, w której dzieci znajdą cztery bożonarodzeniowe historie: Pierwsze Boże Narodzenie, Dziadek do orzechów, Królowa Śniegu, Dwanaście dni Gwiazdki.  Są to więc raczej popularne i lubiane historie, które towarzyszą dzieciom, nie tylko w okresie świąt, od pokoleń. Każda z tych bajek wprowadza w serca czytelników świąteczny nastrój niosąc ze sobą wartościowe przesłanie i wzbogacając wyobraźnię maluchów.

Moje dzieci najbardziej wciągnęła historia Dziadka do orzechów. Owa figurka trafiła do małej dziewczynki jako prezent gwiazdkowy. Nie była jednak ani trochę zwyczajna, tak jak i noc w którą dziewczynka ujrzała ją po raz pierwszy. Na wspomnienie o przygodach Klary i Dziadka do orzechów nie raz zrobiło mi się ciepło na sercu. Ta historia szczególnie kojarzy mi się z dzieciństwem, dlatego tym bardziej cieszę się, że i moje dzieci dziś mogą zapoznać się właśnie z nią.

Naszą ciekawość wzbudziła też piękna baśń o złej Królowej Śniegu ale i ta, która przybliża najmłodszym historię narodzenia Pana Jezusa. Nowością okazała się natomiast ostatnia z opowieści stanowiąca w rzeczywistości tekst klasycznej angielskiej piosenki o dwunastu gwiazdkach i w sumie właśnie dlatego od niej zaczęliśmy jakże udaną przygodę z tą właśnie lekturą... 

Z pewnością każdy z nas ma swoje ulubione gwiazdkowe opowiadania. Myślę, że prezentowana książka zawiera choć kilka z nich. Bajki, które się w niej znajdują napisane są bardzo prostym, ciepłym i budującym świąteczny nastrój językiem. Ze względu na niewielką ilość tekstu adresowane są przede wszystkim do najmłodszych dzieci, gdyż taka forma opowieści nakreśli im najważniejsze wątki i na pewno nie znudzi a przez to dzieci wysłuchają ich do samego końca. Lektura co równie ważne jest bogato ilustrowana i bajecznie kolorowa. Ma więc wszystkie te elementy, za które dzieci kochają książki.

Ta publikacja z pewnością rozgrzeje Was w mroźne zimowe wieczory, nastroi świątecznie i dostarczy maluchom mnóstwo radości. Oczywiście polecam ;)
* Książkę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.

Brak komentarzy: