czwartek, 1 grudnia 2016

"Mikołaj" Anna Wiśniewska

Wydawnictwo: Olesiejuk
Oprawa: książka całokartonowa
Format: 175 x 230 mm
Liczba stron: 12
Rok wydania: 2016
Cena: 12,99 zł


Święty Mikołaj to postać, której maluchom przedstawiać nie trzeba. Gdy zbliżają się Święta Bożego Narodzenia każde dziecko wypatruje go z błyskiem w oczach licząc oczywiście na wspaniałe prezenty. Wcześniej jednak większość maluchów pisze do niego listy, które Mikołaj dokładnie czyta starając się spełnić oczekiwania wszystkich dzieci. O Mikołaju, jego pracy i przygotowaniach do świąt przeczytamy w uroczej książce adresowanej właśnie do tych najmłodszych kilkuletnich dzieci pt. "Mikołaj".

Autorka książki zaprasza dzieci do chatki Mikołaja. Opowiada o jego pracy, o tym, że czyta  kolejno wszystkie listy od dzieci, o elfach, które przed świętami mają pełne ręce pracy oraz o wigilijnej wyprawie Mikołaja, który gdy dzieci tylko zasną w swoich łóżeczkach zostawia im pod choinką wspaniałe prezenty...

Historyjka nie jest długa za to bardzo ciepła i jakże interesująca dla maluchów. Uroku dodają jej proste kolorowe ilustracje, które dominują na kartach książeczki. Adresowana jest do najmłodszych, nawet dwuletnich dzieci. Można ją czytać z maluchem, oglądać wspólnie z nim ilustracje i rozmawiać o nich. Dzieci mogą ją również oglądać same gdyż ilustracje na pewno do tego zachęcają. Lektura ma ciekawy kształt, jej rogi nie są ostre a co za tym idzie bezpieczne dla najmłodszych. Karty publikacji są natomiast grube, kartonowe i na pewno przetrwają wiele długich lat.

Lektura prezentuje się ciekawie a i jej temat jest równie ciekawy dla dzieci. Zdecydowanie polecam ją wszystkim maluszkom ;)
* Książkę "Mikołaj" można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.

Brak komentarzy: