piątek, 16 grudnia 2016

"Makaronowe ozdoby. Wyd. 3" Agnieszka Bojrakowska-Przeniosło

Wydawnictwo: RM
Oprawa: miękka
Format: 204 x 260 mm
Rok wydania: 2014
Liczba stron: 96
Cena: 24,90 złJuż niebawem Święta. Moje dzieci od kilku tygodni tworzą najróżniejsze ozdoby na choinkę bo tych przecież nigdy dość. Dziś zabieramy się np. za ozdoby z makaronu a wszystko to dzięki wspaniałej publikacji Agnieszki Bojrakowskiej-Przeniosło pt. "Makaronowe ozdoby". Jest to bogaty zbiór pomysłów na oryginalne ozdoby z makaronu, które mogą wykonać z powodzeniem dzieci ale które urzekną również dorosłych.

Na wstępie książki czytelnik znajdzie krótką instrukcję jak łączyć ze sobą makaron, informację jak i czym go malować oraz ilustracje i nazwy wszystkich makaronów, które zostały użyte do wykonania poszczególnych dekoracji, a jest ich niemało. Dalej autorka każdorazowo tłumaczy krok po kroku jak wykonać daną dekorację oraz jakie rodzaje makaronu będą nam do tego potrzebne. Wszystko to ilustrują fotografie przedstawiające szczegółowo etapy pracy oraz co najważniejsze prezentujące efekt końcowy.

Dzięki pomysłom zawartym na kartach książki można bawić się makaronem wykonując urocze ludziki, zwierzątka, gwiazdki czy bardziej skomplikowane arcydzieła. Projekty opisane są bardzo szczegółowo a ich wykonanie nie jest jakoś specjalnie skomplikowane. Oczywiście wymaga precyzji, cierpliwości i poświęcenia odrobiny czasu. Efekt natomiast na pewno jest wart całej tej pracy i na choince prezentuje się bardzo pięknie.

Książka jest naprawdę niesamowita. Znajdują się w niej pomysły, które można z powodzeniem wykonać razem z dzieckiem ze względu na swą nieskomplikowaną formę ale także te dla osób bardziej doświadczonych, wymagające większej zręczności. Tak więc każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Myślę, że ozdoby z makaronu są tak oryginalnym sposobem na dekorację choinki w czasie Świąt, że zachwycą i zainteresują każdego. Gorąco zachęcam do zapoznania się z tą rewelacyjną lekturą, która mnie oczarowała i zainspirowała do pracy. W końcu do Świąt jest jeszcze trochę czasu i warto poświęcić go chociażby na przygotowanie kilku maleńkich ozdób na choinkę. Szczerze polecam ;)


Brak komentarzy: