sobota, 17 grudnia 2016

"Dekoracje choinkowe. Wyd. 2" Agnieszka Bojrakowska-Przeniosło

Wydawnictwo: RM
Oprawa: miękka
Format: 204 x 260 mm
Liczba stron: 64
Rok wydania: 2014
Cena: 24,90 zł


Gdy zbliżają się Święta nie sposób, przynajmniej w naszym domu, nie stworzyć kilku kolejnych choinkowych dekoracji. Poza typowymi papierowymi wycinankami pokusiliśmy się też w tym roku o wykonanie ozdób z makaronu a gdy myśleliśmy, że już nic innego nie uda nam się wymyślić z pomocą przyszła autorka książki pt. "Dekoracje choinkowe" Agnieszka Bojrakowska-Przeniosło.

Publikacja ta nie jest specjalnie obszerna ale zdecydowanie urzeka pomysłowością autorki. Adresowana jest zarówno do dzieci jak i ich rodziców. Na wstępie książki czytelnik znajdzie kilka słów wstępu a już na kolejnych stronach najróżniejsze projekty ozdób. Każda dekoracja opisana jest szczegółowo. Zawarto przy niej listę potrzebnych materiałów, instrukcje wykonania ozdoby krok po kroku zarówno w formie fotografii jak i opisu, przydatne wskazówki oraz dużą fotografię gotowej dekoracji.

Dzięki pomysłom zawartym na kartach książki można bawić się różnorodnymi materiałami i wykonywać z nich przepiękne ozdoby jak np. bombki z cekinów, nici, wstążek, gwiazdki z wykałaczek, drutu, aniołka z piórek, czubki na choinkę z łodyżek zbóż. Projekty opisane są bardzo szczegółowo a ich wykonanie nie jest jakoś specjalnie skomplikowane. Często dzieci poradzą sobie z nimi same. Oczywiście wymagają również precyzji, cierpliwości i poświęcenia odrobiny czasu. Efekt natomiast na pewno jest wart całej tej pracy i na choince prezentują się bardzo pięknie.

Książka jest naprawdę niesamowita. Urzekły mnie już "Makaronowe ozdoby" autorki a teraz po raz kolejny jestem pod wielkim wrażeniem jej różnorodnych pomysłów. Co ważne do ich realizacji potrzebne są rzeczy, które często mamy gdzieś w domu lub możemy je kupić za parę groszy. Zasiąść do pracy można więc bez specjalnych przygotowań a dzięki różnorodności projektów każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Myślę, że samodzielnie wykonane ozdoby na choinkę są świetnym pomysłem na zabawę z dziećmi ale też na oryginalną dekorację choinki, która w czasie Świąt będzie nas nieustannie zachwycać i przyciągać wzrok gości. Gorąco zachęcam do zapoznania się z tą rewelacyjną lekturą, która mnie oczarowała i zainspirowała do pracy całą rodzinę. W końcu do Świąt jest jeszcze trochę czasu i warto poświęcić go w ramach relaksu chociażby na przygotowanie kilku dodatkowych ozdób. Polecam ;)
Brak komentarzy: