poniedziałek, 19 grudnia 2016

"Boże Narodzenie z aniołkami" Ivano Argento

Wydawnictwo: Promic
Format: 190 x 190 mm
Rok wydania: 2015
Liczba stron: 56
Oprawa: twarda
Cena: 16,91 zł


Gdy zbliżają się Święta Bożego Narodzenia jest to najlepsza okazja do tego aby porozmawiać z dziećmi o istocie tych świąt, przybliżyć im historię wydarzeń z Betlejem i pokazać, że te piękne święta nie wiążą się tylko z Mikołajem, choinką czy prezentami... Ciekawą książką, wyróżniającą się odrobię na tle innych rynkowych nowości jest publikacja pt. "Boże Narodzenie z aniołkami".

Na kartach tego niewielkiego zbiorku znajduje się pięć średniej długości opowiadań: Płomyk miłości, Prezent dla Maryi, O aniołku, który został muzykiem, Dzwony na Boże Narodzenie, Roztargniony aniołek. Zaczytując się w nich najmłodsi poznają małe aniołki, które mieszkają w niebie i podobnie jak my dziś, przygotowują się do obchodów Świąt Bożego Narodzenie. Aniołki podpatrują ludzi zastanawiając się dlaczego ci są smutni i nie cieszą się tak jak one z nadchodzących świąt. W innej historii postanawiają przygotować prezent dla Maryi. Zadają przy tym zawsze mnóstwo pytań, na które otrzymują mądre i zrozumiałe dla nich odpowiedzi. Ich dociekliwość przypomina dziecięcą ciekawość, którą aniołkom w niebie zaspokaja Pan Bóg oraz starsi aniołowie. Dzięki czemu maluchy wsłuchujące się w każdą z historii utwierdzają się w przekonaniu np. o tym, że Pan Bóg zawsze nad nami czuwa, kocha i martwi się o nas oraz o tym, że nad każdym z nas czuwa Anioł Stróż a Święta Bożego Narodzenia to czas wielkiej radości i nie możemy w tym czasie zapominać o Panu Jezusie gdyż to właśnie jego narodziny świętujemy...

Lektura w przystępny i ciepły sposób nakreśla najmłodszym istotę świąt. Treść opowiadań jest ciekawa, bardzo wartościowa i zrozumiała już dla kilkuletnich maluchów, którym również nietrudno utożsamić się z małymi aniołkami tak bardzo przypominającymi ich samych. Całą przygodę z książeczką uprzyjemniają również ciepłe i urocze ilustracje goszczące na niemal każdej ze stron. Zdecydowanie polecam tę książeczkę wszystkim dzieciom ;)
Brak komentarzy: