środa, 21 grudnia 2016

"Barbie. Wielka księga opowieści"

Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2015
Format: 206 x 282 mm
Liczba stron: 264
Cena: 31,99 zł
Do kupienia: Platon24


Barbie to bardzo popularna i lubiana, szczególnie wśród dziewczynek, postać stworzona na potrzeby filmu animowanego jak i lalka dostępna na rynku chyba we wszystkich możliwych stylizacjach. Jako postać filmowa jest to wręcz nieskazitelna bohaterka, którą najmłodsi mogą oglądać w TV w najróżniejszych rolach. Fajną alternatywą dla filmu jest natomiast pokaźny zbiór jej przygód, który przyciągnie do lektury wszystkie małe miłośniczki Barbie pt. "Barbie. Wielka księga opowieści", i po który można sięgnąć  w każdej wolnej chwili.

Na ten obszerny zbiór składa się sześć tytułów: Barbie Super Księżniczki, Barbie i tajemnicze drzwi, Barbie Perłowa Księżniczka, Barbie Mariposa i Baśniowa Księżniczka, Barbie Księżniczka i Piosenkarka, Barbie i magiczne baletki. Są to historie publikowane już wcześniej aczkolwiek zebrane w jednej książce są wielką gratką dla młodych fanów Barbie.

Dla przykładu otwierając książkę na historii pt. "Barbie Księżniczka i Piosenkarka" poznajemy Barbie jako księżniczkę Tori, która zawsze marzyła o tym aby zostać piosenkarką. Takie życie wydaje jej się niezwykłe, jakże inne od tego jakie wiedzie mieszkając w zamku. Wie jednak, że jej marzenie nigdy się nie spełni dlatego bardzo pragnie zobaczyć choćby koncert wielkiej gwiazdy muzyki pop Keiry. Artystka gości na zamku dlatego dziewczyny mają okazję się poznać jeszcze przed koncertem. Ogromnie się wówczas zaprzyjaźniają i dzięki magii zamieniają rolami. Keira bowiem, podobnie jak Tori, czuła się zmęczona swoim życiem, pragnęła stać się księżniczką, być obsługiwana przez służbę i traktowana po królewsku. Tak więc dziewczyny zamieniły się rolami, jednak czy wyszło im to na dobre? Jak się okazuje życie innych, pomimo iż z boku wygląda bardzo ekscytująco, w rzeczywistości często wcale nie jest takie różowe jak się wydaje. To na pewno bez trudu wychwycą mali czytelnicy i oby tę prawdę zapamiętali na całe życie ;)

Inna opowieść pt. "Barbie i magiczne baletki" przenosi czytelnika do szkoły baletu gdzie Barbie wciela się w rolę uczennicy Kristyn. Dziewczyna postanawia kupić nowe baletki gdyż te, które ma są już bardzo zniszczone. W tym celu wraz z przyjaciółką udaje się do sklepu. Baletki, które wręcza jej sprzedawczyni są jednak zaczarowane i po ich włożeniu dziewczyny przenoszą się do magicznej krainy. Baletki te pragnie też zdobyć Królowa Śniegu więc przyjaciółki muszą zmierzyć się z jej czarną magią a w tym wszystkim nieocenionym staje się talent Krystin i jej wielka pasja jaką jest taniec...

Wydanie książki przyciąga wzrok kolorem a ilustracje, ku uciesze najmłodszych, są jednocześnie kadrami z filmu. Tekst nie jest zbyt długi, kilkunastominutowy, a każda historia niewątpliwie potrafi wciągnąć młodego czytelnika, szczególnie dziewczynki. Barbie przedstawiona jest za każdym razem tradycyjnie jako postać bardzo pozytywna a przy tym niezwykle piękna i elegancka. Jest ponadto odważna i pomysłowa i zawsze znajdzie sposób aby znaleźć wyjście nawet z największych kłopotów. Akcja każdej opowieści toczy się wartko, nie ma tu miejsca na długie i nudne opisy, są natomiast poruszone ważne wartości takie jak przyjaźń, odwaga, determinacja, pasja, dążenie do realizacji marzeń a wszystko to w towarzystwie ciekawych i różnorodnych bohaterów. Obserwując reakcję moich córek w trakcie czytania widziałam, że lekturą są oczarowane.

Jestem pewna, że taka książka z powodzeniem zainteresuje wszystkie małe fanki Barbie. Wizualnie i pod względem treści jest oczywiście bardzo słodka i pełna pozytywnej energii, ale sympatycy Barbie są już do tego przyzwyczajeni, i chyba za to najbardziej ją kochają. Całość wypada naprawdę interesująco. Warto przeczytać i przenieść się choćby na małą chwilę do niezwykłego świata Barbie, jest to też fantastyczny pomysł na gwiazdkowy prezent ;)
Brak komentarzy: