wtorek, 8 listopada 2016

"Złota biblioteczka. Star Wars" Christopher Nicholas, Courtney Carbone, Geof Smith

Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2016
Format: 177 x 203 mm
Liczba stron: 144
Kategoria wiekowa: 8 - 12 lat
Cena: 35,99 zł
Jeżeli wasze dzieci są sympatykami Gwiezdnych Wojen, podobnie jak mój syn, koniecznie przyjrzyjcie się najnowszej ofercie wydawnictwa Egmont. W jej skład wchodzi między innymi interesująca propozycja dla najmłodszych fanów sagi pt. "Star Wars. Złota Biblioteczka".

Jest to nie jedna a 6 książek, a każda z nich zawiera inne opowiadanie poświęcone Gwiezdnym Wojnom: Mroczne widmo, Atak klonów, Zemsta Sithów, Nowa nadzieja, Imperium kontratakuje, Powrót Jedi. Jak pewnie wiedzą fani sagi są to również oryginalne tytuły filmów pełnometrażowych, które dotąd wyprodukowano. Taki zestaw jest więc gratką dla małych miłośników cyklu, gdyż zawiera niemal wszystkie dotąd zekranizowane tytuły. Opowiedziano je jednak na tyle przystępnie, że bez problemu zrozumieją ich treść dzieci gdzieś na etapie szkoły podstawowej.

Młodzi czytelnicy zaglądając np. do książki Mroczne widmo dowiedzą się jak wyglądało dzieciństwo Anakina, przyszłego Dartha Vadera, który już w wieku 5 lat wykazywał się niezwykłymi umiejętnościami i mocą. Kolejna z lektur pt. Atak klonów, druga co do chronologii wydarzeń, przedstawia Anakina jako nastoletniego chłopca. Udaje się on z misją na Neboo gdzie ma pomóc bezpiecznie dotrzeć senator Amidali, w której młody Anakin zakochał się już wiele lat wcześniej...

Takich fantastycznych opowieści w tym jakże niezwykłym zestawie jest oczywiście więcej. Każda z historii pochłonęła bez reszty mojego małego miłośnika Star Wars. Są wciągające i niezbyt długie a ich przeczytanie zajmuje każdorazowo niewiele bo zaledwie jakieś kilka minut. Idealnie gdy szukamy niedługich opowieści na dobranoc. Oczywiście poza ciekawą treścią i bardzo dynamicznie rozwijającą się akcją satysfakcjonują też nieskomplikowane ilustracje, które zdecydowanie dominują na kartach każdej książki. Myślę, że taki zestaw, w tak wyjątkowym wydaniu, powinien znaleźć się w każdej biblioteczce małego fana Gwiezdnych Wojen. Z doświadczenia też wiem, że te książki są w stanie przyciągnąć uwagę fanów sagi i dlatego oczywiście je Wam polecam, chociażby na prezent mikołajkowy ;)

Brak komentarzy: