piątek, 25 listopada 2016

"Zimowe zadania do kolorowania" Anna Wiśniewska

Wydawnictwo: Olesiejuk
Oprawa:broszurowa
Liczba stron: 400
Rok wydania: 2016
Format: 185 x 230 mm
Cena: 19,99 złGdy za oknami robi się coraz chłodniej a wieczory stają się coraz dłuższe oznacza to, że wielkimi krokami zbliża się do nas zima. Dzieci więcej czasu spędzają w domu i często bywa tak, że po prostu się w nim nudzą. Warto o tym pomyśleć i znaleźć dla maluchów ciekawe zajęcie jak chociażby kolorowanie czy też podsunąć proste zadanka do rozwiązania nastawiając się przede wszystkim na zabawę i skupiając się na zainteresowaniach najmłodszych. Zamiast jednak inwestować w kilkunastostronicowe kolorowanki proponuję skusić się na coś co spokojnie wystarczy dzieciom na całą długą zimę, a może nawet dłużej z mnóstwem kolorowanek i prostych zadanek tj. publikację pt. "Zimowe zadania do kolorowania".

Z tak pokaźnym zbiorem zadań dla dzieci spotkać można się niezbyt często. Zdecydowanie bardziej opłaca się jednak za takowym rozejrzeć. W tym przypadku uwagę zwraca już sama okładka, która prezentuje się naprawdę interesująco zachęcając maluchy do zajrzenia w karty książki. Tam natomiast dzieci znajdą wszystko to co lubią najbardziej. Największą część stanowią proste i urocze kolorowanki. Pozostała część to zadania różnego rodzaju jak labirynty, szlaczki, odnajdywanie różnic, liczenie czy po prostu interpretacja tego co widnieje na obrazkach. Nawet jeśli maluch nie umie samodzielnie czytać bez problemu na swój sposób poradzi sobie z większością zadanek. I uwaga, na kartach książki jest ich aż 400.

Dziś naprawdę trudno, mimo tak bogatej oferty rynkowej, o dobre książeczki tego typu dla dzieci. Sama niedawno miałam problem z kupnem sensownej kolorowanki dla dziecka do przedszkola, i nie ukrywam, że było to bardzo irytujące. Niby półki uginały się od kolorowanek a większość jakoś do mnie nie przemawiała. Ta książka natomiast spełnia moje wymagania a co najważniejsze spodobała się córce, która niemal natychmiast jak ją ujrzała pobiegła po kredki.

Cały ten uroczy zbiór kojarzy mi się też troszkę z dzieciństwem. Wtedy można było nabyć dla maluchów proste książeczki bez udziwnień i zbędnych dodatków. Ne mówię, że naklejki czy inne tego typu dodatki są złe ale przyjemnie jest sięgnąć po taką zwykłą kolorowankę, samodzielnie dobrać kolory do obrazka słuchając tego co podpowiada nam wyobraźnia. Widząc natomiast zachwyt na buźce mojej córki stwierdzam z całym przekonaniem, że takie książeczki są naprawdę rewelacyjne i ponadczasowe.

Obawiam się tylko, że nawet najdłuższa zima, zważając na fakt, że są to zadania zimowe, może okazać się zbyt krótka aby maluchy poradziły sobie z ogarnięciem całości materiału zawartego w książce, ale to akurat jest jej plus. Co ważne w tym wypadku ilość idzie w parze z jakością co też jest niemniej ważne. Pozostaje mi tylko zakupić dodatkowe opakowanie kredek i cieszyć się, że pomimo iż zima jeszcze przed nami, moje maluchy już wkraczają w jej klimat  i mają okazję rozwijać swoje talenty twórcze oraz doskonalić w przyjemny sposób zdobytą wiedzę i uczyć nowych ciekawych rzeczy, co sprawia im dużą przyjemność, z czego z kolei jako rodzic jestem bardzo zadowolona. Zbiór rozwija bowiem u dzieci zdolność logicznego myślenia, doskonali precyzję, kształtuje spostrzegawczość, uczy koncentracji i zwyczajnie przyjemnie można spędzić przy nim wolny czas. Polecam ;)* Książkę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.


Brak komentarzy: