sobota, 19 listopada 2016

"Zabawa z magnesami. Boże Narodzenie"

Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła
Oprawa: twarda
Format: 234 x 237 mm
Liczba stron: 12
Rok wydania: 2016
Cena: 36,35 złZbliżają się święta Bożego Narodzenia więc jest to najlepszy moment aby porozmawiać z dziećmi o istocie tych świąt, przybliżyć im historię wydarzeń w Betlejem i pokazać, że te piękne święta nie wiążą się tylko z Mikołajem, choinką czy prezentami... Ciekawą książką wśród rynkowych nowości jest publikacja pt. "Zabawa z magnesami. Boże Narodzenie", dzięki której najmłodsi mają okazję poznać historię narodzenia Pana Jezusa w sposób dla nich przystępny i wyjątkowo atrakcyjny.

Po raz pierwszy w naszym domu zagościła lektura z magnesami dlatego okazała się dla moich dzieci nie lada atrakcją. Na jej grubych kartach znaleźliśmy opowieść o Bożym Narodzeniu rozpoczynającą się od momentu Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie poprzez wyczerpującą podróż do Betlejem, szukanie tam noclegu, narodzenie Pana Jezusa aż do przybycia trzech Mędrców ze Wschodu. Nie jest to jakaś specjalnie długa i wyczerpująca wersja aczkolwiek zawiera wszystkie podstawowe wątki i w zupełności zaspokaja ciekawość kilkuletnich maluchów.

Lektura w ciekawy sposób łączy opowieść o pierwszym Bożym Narodzeniu z zabawą i samodzielnym odkrywaniem przez dzieci tych szczególnych wydarzeń. Z jednej strony mamy prosty i ciekawy tekst a z drugiej bajecznie kolorowe ilustracje. Te jednak znajdują się jedynie na stronach z tekstem. Na sąsiednich zaś mamy zaledwie tło scenki. W tych właśnie miejscach najmłodsi mają za zadanie samodzielnie stworzyć każdą z ilustracji układając na nich magnesy z postaciami zwierząt i ludzi, którzy powinni być obecni w danej scence. Wszystkich magnesów jest 22. Przedstawiają one sylwetki Maryi, Józefa, Dzieciątka, pasterzy, mędrców, zwierząt, żłóbka i gwiazdy. Magnesy bez problemu trzymają się stron i można układać je w dowolnym miejscu.

Książka jest bajecznie kolorowa, przystępna dla dzieci i bardzo solidnie wydana. Tekst nadrukowano zaś dużą i grubą czcionką. Dzieci, które rozpoczynają przygodę z czytaniem mogą pokusić się o jego samodzielne czytanie. Te maluchy, które czytać nie potrafią z ochotą zajmą się tworzeniem ilustracji do tekstu czytanego przez rodzica.

Nam lektura bardzo się spodobała. Lubimy takie oryginalne interaktywne publikacje gdyż przyciągają one do siebie najmłodszych i w ciekawy sposób obrazują ważne wydarzenia w tym przypadku opowieść o Bożym Narodzeniu. Oczywiście polecamy ją wszystkim dzieciom chociażby na prezent mikołajkowy tak aby jeszcze w okresie Adwentu mogły poczytać o narodzeniu Pana Jezuska i wydarzeniach sprzed 2 tysięcy lat...
Brak komentarzy: