piątek, 4 listopada 2016

"Wielka kolekcja bajek o przygodach Boba Budowniczego" Marta Jamrógiewicz

Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: twarda
Format: 240 x 228 mm
Liczba stron: 128
Rok wydania: 2016
Cena: 26,99 złBob Budowniczy to tytuł serialu animowanego, który już od kilkunastu lat gości na ekranach polskich TV. Myślę, że każdy kojarzy tę bajkę i jej sympatycznych bohaterów: tytułowego Boba Budowniczego oraz jego niezastąpioną ekipę koparkę, betoniarkę, spychacza, dźwiga czy walca. Do zespołu zalicza się również Marta, która podobnie jak Bob pracuje na budowie. To właśnie na placu budowy rozgrywana jest akcja każdego odcinka. Jeżeli więc i wy lubicie przygody Boba i jego ekipy, jeżeli lubią je wasze dzieci powinna zainteresować was książka pt. "Wielka kolekcja bajek o przygodach Boba Budowniczego".

Jest to piękny zbiór w którym najmłodsi poznają 5 opowieści poświęconym perypetiom Boba, jego ekipy i przyjaciół: Betonowy koktajl, Podaj paczkę, Taneczny błysk, Niesforne pingwiny, Dziki Zachód. Bob z maszynami nie boi się żadnej pracy, przed nimi więc nowe wyzwania i problemy. Pracując razem podołają jednak nawet najtrudniejszym zadaniom. Zbudują np, bajecznie kolorowy parking przy koktajlbarze czy pomocne w pracy roboty w magazynie z prezentami...

Same opowieści są napisane językiem idealnym dla kilkuletniego dziecka, moja pięciolatka nie miała żadnego problemu z ich zrozumieniem. Treść jest naprawdę przystępna a tekst łagodny, ciekawy i zabawny. Nie ma go zbyt wiele więc dziecko bez problemu skupia się na czytanej przez rodzica bajce i spokojnie wysłuchuje jej do końca. Każdą rozkładówkę zdobią piękne, barwne ilustracje, które maluchy skojarzą z tych oglądanych na ekranach TV.

Publikacja jest naprawdę fajna. Oferuje maluchom ciekawe opowiastki z ulubionymi, kultowymi wręcz bohaterami, których zna i lubi chyba każde dziecko. Swoją drogą mam już w domu jedną książkę z tej serii poświęconą Myszce Minnie i również jestem z niej bardzo zadowolona. Na pochwałę zasługuje również samo wydanie i nawet gdy będziemy sięgać po lekturę regularnie twarda oprawa wypełniona gąbką oraz szyte strony utrzymają ją w idealnym stanie. My przeczytaliśmy już całość kilka razy. Polecam książkę wszystkim maluchom.
Brak komentarzy: