poniedziałek, 14 listopada 2016

"Tomek i przyjaciele. Wielka podróż Tomka" Rane Rordian

Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: twarda
Format: 200 x 200 mm
Liczba stron: 24
Rok wydania: 2016
Kategoria wiekowa: 3 - 7 lat
Cena: 62,99 złZbliżają się mikołajki więc dziś chciałabym podsunąć Wam ciekawy pomysł dla prezent dla chłopca w wieku przedszkolnym. Jest to publikacja pt. "Wielka podróż Tomka", która na pierwszy rzut oka przypomina niezwykle grubą książkę. To jednak nie do końca prawda. Książka ta po rozłożeniu zmienia się w fantastyczną matę do zabawy. Brzmi ciekawie, prawda?

Cały zestaw znajduje się w kartonowym pudełku. Po wyjęciu mamy książeczkę, która składa się w harmonijkę. Otwierając w jednym kierunku możemy poznać wszystkich przyjaciół lokomotywy Tomka oraz jego samego i dowiedzieć się jakie elementy znajdują się na macie. Z drugiej strony jest mnóstwo przecinających się torów. Otóż publikacja pomyślana jest w ten sposób, że można ją rozłożyć aby powstała makieta wyspy Sodor z przytwierdzonymi na stałe elementami przestrzennymi jak kładka nad torami, ruchomy wiatrak, szlabany, które można podnieść i opuścić, domek, którego dach można podnieść zaglądając do środka, hak wiszący na sznurze. Do zestawu dołączone są też tekturowe pociągi Tomek, Kuba i Piotrek, wagony, Gruby Zawiadowca i helikopter.

Publikacja ta to wielka gratka dla małych miłośników Tomka. Matę łatwo się rozkłada i składa. Po złożeniu zajmuje niewiele miejsca. Rozłożona ma natomiast niemałe rozmiary 60 cm X 80 cm. Dzięki elementom przestrzennym zabawa jest po prostu rewelacyjna. Co ważne wszystko jest solidne a dzięki temu, że przymocowane na stałe zestaw jest naprawdę trwały. Świetna jest też grafika makiety. Jest kolorowo i atrakcyjnie. To sprawia, że dzieci mają tu wiele możliwości. Mogą sprawić, że na wyspie Sodor będzie głośno i wesoło a Tomek jak zwykle przeżyje niesamowite przygody...

Moje dzieci po dłuższej chwili zabawy tekturowymi lokomotywami pobiegły do swojego pokoju po najróżniejsze maleńkie pojazdy i również nimi bawiły się na macie. Co prawda tory to nie jezdnia ale zabawa i tak była przednia. Jestem pewna, że ta wyjątkowa mata szybko im się nie znudzi. Polecam więc ten niezwykły tytuł wszystkim chłopcom, którzy lubią sympatycznego Tomka. Na pewno taki zestaw może pochłonąć na wiele długich chwil i co ważne można bawić się nim w większym gronie.
Brak komentarzy: