piątek, 18 listopada 2016

"Świnka Peppa Przygody Peppy z dźwiękami"

Wydawnictwo: Media Service Zawada
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2016
Liczba stron: 20
Format: 295 x 307 mm
Cena: 31,59 zł
Świnka Peppa to bardzo popularna i lubiana przez dzieci bajkowa postać, której przygody najmłodsi mogą śledzić na kanale MiniMini od kilku lat. Od jakiegoś czasu świnka ta coraz częściej gości też w naszym domu i to nie tylko za sprawą kreskówek w TV. Moja córka z aprobatą sięga po książeczki i inne gadżety związane z Peppą dlatego po raz kolejny wzbogaciliśmy naszą biblioteczkę o tytuł z tejże serii. Tym razem wśród rynkowych nowości wypatrzyłam wyjątkową książkę do czytania, słuchania i oglądania a do tego w dużym formacie pt. "Świnka Peppa. Przygody Peppy z dźwiękami".

Publikacja okazała się bardzo atrakcyjna i w ostatnich dniach króluje wręcz w naszym domu. Peppa z przyjaciółmi i rodziną podsuwa w niej dzieciom fajne pomysły zabaw. Pokazuje, że nawet gdy za oknami jest zimno i mokro można się fajnie bawić. Wielką frajdą może być zwykły z pozoru rodzinny spacer czy karmienie kaczek z przyjaciółmi nawet gdy aura nie do końca nam sprzyja...

Historyjka znajdująca się na kartach książki jest prosta i wesoła a jej przeczytanie zajmuje kilka minut. U nas wygląda to tak, że ja czytam a córka kolejno wdusza odpowiednie do danej scenki przyciski. Można powiedzieć, że po części sama tworzy tę historię, z dźwiękami jest ona bowiem jeszcze bardziej interesująca i niezwykła. Jeśli chodzi o treść to jest ogólnie zrozumiała i na pewno wciągająca na co zresztą ogromny wpływ mają dźwięki wydobywające się z panela dźwiękowego. Taka lektura uprzyjemnia maluchom wolny czas i jest alternatywą dla bajki w TV. Jest też okazją do spędzenia czasu z dzieckiem i pretekstem dla malucha aby sam sięgnął po książkę. Ponadto perypetie ulubionego bohatera w nowej dźwiękowej wersji są dla najmłodszych szczególnie atrakcyjne.

Książeczka ma wyjątkowo duży format co zwraca uwagę dzieci. Do sięgnięcia po lekturę zachęcają też duże kolorowe ilustracje, które niczym nie odbiegają od tych z ekranów TV a solidne i estetyczne wydanie pozwoli nam cieszyć się nią przez długie lata. Panel dźwiękowy jest duży, guziki łatwo wdusić nawet mniej poradną rączką. Dźwięki jakie z niego płyną są bardzo różne. Można usłyszeć odgłos dzwonka telefonu, padającego deszczu, płacz George'a, kaczkę czy śmiech Peppy. Dźwięki są różnej długości, wesołe, a każdy z nich wywołuje uśmiech na twarzy dziecka.

Myślę, że tego typu książeczki są fajnym pomysłem na oderwanie dzieci od ekranów TV, sposobem na ciekawą zabawę z ich ulubieńcami, okazją do rozwijania wyobraźni. Ten wyjątkowy egzemplarz jest też świetnym pomysłem na prezent dla małego fana Peppy. Nie pozostaje mi więc nic innego jak tylko zachęcić do sięgnięcia po niego i zagwarantować Wam, że taka lektura na pewno ucieszy najmłodszych ;)

Brak komentarzy: