poniedziałek, 7 listopada 2016

"Pisz i zmazuj. Zabawy w pisanie"

Wydawnictwo: Wilga
Format: 215 x 270 mm
Rok wydania: 2016
Liczba stron: 24
Oprawa: miękka na spirali
Cena: 16,99 złMoja niespełna pięcioletnia córka jest właśnie na etapie nauki czytania i pisania. Aby uatrakcyjnić jej tę naukę i zachęcić ją do ćwiczeń podsunęłam jej niedawno ciekawą książkę pt. "Pisz i zmazuj. Zabawy w pisanie". Jak się pewnie domyślacie chodzi o książeczkę, której strony są twarde i śliskie przystosowane specjalnie do wycierania markera suchościeralnego, w który owy tytuł jest oczywiście zaopatrzony. Bardzo lubię tego typu publikacje. Świetnie sprawdzają się zarówno w podróży jak i w domu. Z takim zestawem można bawić się w nieskończoność. Jeżeli efekt nas nie zadowoli zmazujemy i poprawiamy. W końcu trening czyni mistrza.

Całość prezentuje się solidnie i bardzo kolorowo. Zadania też wyglądają zachęcająco, są proste, atrakcyjne a z ich rozwiązaniem poradzi sobie każdy przedszkolak. Są tu przede wszystkim ćwiczenia polegające na rysowaniu po śladzie zarówno prostych szlaczków, pojedynczych liter jak i całych wyrazów. Ponadto znajdziemy tu także zadania polegające na łączeniu w pary, odnajdywanie rymów lub odszukiwanie wybranych liter w wyrazach. Atrakcji jak widać jest wiele. Marker natomiast dobrze się ściera więc można do woli ćwiczyć rączkę i bawić się bez końca.

Uważam, że w takie pomoce warto inwestować, tym bardziej, że nie kosztują wiele a maluchy mogą do skutku ćwiczyć kaligrafię. Karty książki są kolorowe, zrozumiałe i atrakcyjne dla dzieci co zachęca je do regularnego korzystania z książeczki dostarczając dużo radości i dobrej zabawy. Jak dla mnie jest to jak najbardziej trafiony wybór. Polecam ;)


Brak komentarzy: