sobota, 12 listopada 2016

"Nasze przedszkole. Zuzia już nie płacze" Brylińska Iwona

Wydawnictwo: Wilga
Format 224 x 220 mm
Oprawa: twarda
Liczba stron: 25
Rok wydania: 2016
Cena: 16,99 zł
Dzieci obawiają się nowych miejsc. Postrzegają świat zupełnie inaczej niż my, rodzice. Właśnie dlatego staram się zawsze przygotować swoje maluchy gdy czeka je coś nowego, coś dla nich obcego i niezrozumiałego. Do takich doświadczeń z pewnością zaliczyć można pierwszy dzień w przedszkolu, wydarzenie, które przeżywa prędzej czy później każdy malec. W wytłumaczeniu i pokazaniu dziecku czego właściwie może spodziewać się idąc do przedszkola pomóc może rozmowa, odwiedzenie oddziału przedszkolnego wcześniej, traktując tę wizytę jako wycieczkę rozpoznawczą, można też pokusić się o sięgnięcie po jakąś książeczkę poświęconą temu tematowi jak np. jeden z tytułów z serii Nasze przedszkole pt. "Zuzia już nie płacze".

Zadaniem tego cyklu jest oswojenie dzieci z sytuacjami, które spotykają je w zwyczajnym codziennym życiu.  Historyjka zawarta w książeczce jest swoistą relacją z pierwszego dnia pobytu w przedszkolu małej rezolutnej Zuzi. Dziewczynka zmieniła przedszkole i w nowym miejscu czuje się nieswojo, nikogo nie zna i bardzo tęskni za przyjaciółkami. Jak się okazuje w nowym przedszkolu jest całkiem fajnie i można robić wiele ciekawych rzeczy.

Książeczka, mimo iż tak mała i niepozorna, porusza ważny dla dzieci temat. Dzięki Zuzi i jej ciekawej przygodzie, czyta się ją bardzo przyjemnie. Nie znajdziemy tu co prawda fantazyjnych baśniowych stworów ale i tak uważam, że książeczka jest ciekawa i warto przeczytać ją dzieciom. Takie przyziemne historie, których bohaterami są zwyczajne dzieci skłaniają nasze maluchy do wnikliwszej analizy treści i rozmowy na dane tematy. W końcu doświadczenie można również czerpać z przygód sympatycznych książkowych bohaterów.

Uwagę zwraca również ciekawa szata graficzna, bardzo kolorowa i taka dziecinna. Ilustracje są duże, wesołe i ciepłe. Są zachętą dla dzieci do zapoznania się z opowieścią a przy okazji pokazują przedszkole oswajając z tym miejscem najmłodszych. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko zachęcić do sięgnięcia po tę właśnie mądrą i wartościową książeczkę ;)

Brak komentarzy: