środa, 30 listopada 2016

Naklejkowe Święta...

Wydawnictwo: Olesiejuk
Oprawa: broszurowa
Rok wydania: 2016
Format: 210 x 285 mm
Liczba stron: 16
Cena: 7,99 zł / 1 szt.


Książeczki z kolorowankami i łamigłówkami świetnie sprawdzają się gdy na zewnątrz zawodzi pogoda. A, że już powoli zbliża się zima, czas pomyśleć o tym jak wypełnić dzieciom czas spędzony w domu, tak aby nie marnowały go na siedzenie przed telewizorem czy komputerem... Dla dzieci na poziomie nauczania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, mogę zaproponować ciekawą serię książeczek pt. "Naklejkowe Święta", którą upodobała sobie szczególnie moja pięciolatka.

W skład serii wchodzą obecnie cztery tytuły: Rudolf i przyjaciele, Sanie Mikołaja, Bożonarodzeniowe zabawy, Elfy i wróżki. Niewątpliwie na ich kartach maluchy znajdą wiele interesujących pomysłów na ciekawe spędzenie mroźnych zimowych dni. Przygotowano tu  bowiem piękne zimowe kolorowanki oraz równie lubiane przez dzieciaki zabawy z naklejkami. Zadaniem dzieci jest np. dopisanie brakujących liter w wyrazach, łączenie kropek, przejście labiryntu, odnajdywanie różnic, rysowanie, kolorowanie oraz oczywiście uzupełnianie zadań z użyciem naklejek. Ta fajna i edukacyjna zabawa okazała się bardzo zajmująca i odkrywcza. Oczywiście zadania w każdej z książeczek są inne aczkolwiek zachowano w nich taki sam schemat, tę samą szatę graficzną, stopień trudności i tematykę.

Cała seria jest przystępna dla dzieci, szata graficzna jest prosta i kolorowa a naklejki poszerzają wiedzę dzieci na temat najróżniejszych zimowych atrakcji. Publikacja wspomaga przy tym rozwój dziecka, rozwija zdolność logicznego myślenia, kreatywność, ćwiczy precyzję i przyjemnie mija przy niej wolny czas. Widząc natomiast zainteresowania z jakim do książeczek zasiadła moja córka stwierdzam z całym przekonaniem, że warto było zwrócić na nie uwagę. Zawsze znajdzie się coś co zachęci maluchy do nauki przez zabawę i fajnie, że są książeczki takie jak te, które oprócz tego, że dostarczają dzieciom rozrywki zawierają również liczne elementy edukacyjne. Oczywiście polecam każdy z tytułów ;)
* Książki "Rudolf i przyjaciele""Sanie Mikołaja", "Bożonarodzeniowe zabawy", "Elfy i wróżki" można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.
Brak komentarzy: