poniedziałek, 28 listopada 2016

Książki do kolorowania...

Wydawnictwo: Olesiejuk
Oprawa: twarda
Liczba stron: 64
Rok wydania: 2016
Cena: 24,99 zł / 1 szt.Świat wokół nas pełen jest najróżniejszych kształtów i kolorów. Wiedzą o tym doskonale dzieci, które nie trzymając się jeszcze standardowych modeli, kolorują swoje obrazki w iście bajeczny sposób... Malowanki goszczą w moim domu każdego dnia. Dzieci bardzo lubią tego typu zabawy do których zresztą często wciągają również mnie. Wspaniałym odkryciem okazały się dla mnie kolorowanki adresowane zarówno do starszych dzieci jak i dorosłych, po które od kilku dni sięgam z ochotą. Są to malowanki, które nietuzinkowym kształtem przyciągają wzrok i zachęcają do zabawy kolorami...

Pierwsza z kolorowanek nosi tytuł "Świat kotów" a autorką ilustracji jest w tym przypadku Sara Muzio. Malowanka ma kształt głowy kota więc nawet gdy nie doczytamy tytułu bez problemu domyślimy się jaka jest jej tematyka. A tytuł oczywiście podpowiada nam, że na kartach tej książeczki znajdziemy najróżniejsze kocie kolorowanki z mnóstwem detali, pięknych wzorów i krótkich cytatów odnoszących się do tych sympatycznych zwierzaków.

"Z całego serca" to kolorowanka stworzona przez kilku różnych autorów. Tym razem za temat przewodni kolorowanki artyści obrali sobie miłość. Na kartach publikacji na wypełnienie kolorami czekają najróżniejsze piękne, pełne detali serca a wzbogacają je równie interesujące, subtelne i pełne emocji cytaty nawiązujące oczywiście do miłości...

Kolorowanki adresowane są zarówno do starszych dzieci jak i do dorosłych, są bowiem bardzo różnorodne i zarówno młodsi mniej doświadczeni odbiorcy jak i ci starsi szukający w kolorowankach czegoś więcej, oryginalnych form i kształtów, znajdą tu coś dla siebie. Ilustracje są raczej drobiazgowe, bogate w detale a ich format niewielki, mimo to aby pokolorować jedną trzeba poświęcić naprawdę sporo czasu, za to efekt naprawdę bywa imponujący.

Kolorowanki okazały się w moim przypadku fajną formą relaksu. Mogę spędzać czas z dziećmi i robić jednocześnie coś co sprawia mi przyjemność, uspokaja i działa relaksująco. Podoba mi się tematyka obu kolorowanek oraz to iż można kolorować je właściwie wszystkim co wpadnie nam w ręce: flamastrami, cienkopisami, kredkami a nawet farbami. Papier jest biały i gruby więc możemy pozwolić sobie na takie małe szaleństwo i poeksperymentować z kolorami. Dodatkowo można kolorować je właściwie wszędzie, nie tylko w domu, gdyż każda z książeczek osadzona jest na grubej kartonowej oprawie.

Oba tytuły warte są uwagi i polecenia. Naprawdę trudno wskazać ten który jest lepszy. Są naprawdę piękne i każdy potrafi oczarować odbiorcę swoją oryginalną i piękną zawartością. Czas spędzony przy takich kolorowankach zdecydowanie zaliczam do tych przyjemniejszych. Oczywiście każdą z kolorowanek polecam z czystym sercem, warto czasem usiąść, chwycić w rękę kredkę i poczuć się jak dziecko. Niezwykłe uczucie...* Książki "Świat kotów" oraz "Z całego serca" można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.
Brak komentarzy: