czwartek, 10 listopada 2016

"Karty z szablonami. Pojazdy"

Wydawnictwo: Wilga
Oprawa: kartonowe pudełko
Liczba stron: 16
Format: 110 x 150 mm
Rok wydania: 2016
Cena: 16,99 złSzablony to świetny pomysł na zabawę, który daje dzieciom szerokie pole do popisu. Moje dzieci często po nie sięgają i dlatego skusiłam się na kolejny tego typu zestaw. Tym razem coś raczej dla chłopców tj. "Karty z szablonami. Pojazdy". Tytuł ten adresowany jest już do dzieci trzyletnich i gwarantuje wiele godzin twórczej i odkrywczej zabawy.

Całość składa się z 16 tekturowych kart z szablonami najróżniejszych pojazdów. Do wyboru mamy pojazdy jeżdżące, latające i pływające: koparkę, helikopter, ciężarówkę, motor, balon, rower, traktor, samolot, żaglówkę, statek, wóz strażacki, autobus, lokomotywę, rakietę kosmiczną, auto wyścigowe i łódź podwodną. Z takich szablonów można stworzyć niemal wszystko. Wybieramy dowolny szablon, odrysowujemy jego kontury, dowolnie uzupełniamy i dodajemy tło... Można też wyciąć każdy odrysowany od szablonu pojazd i stworzyć ciekawą ich kolekcję. Można również przy pomocy poszczególnych szablonów uczyć dzieci rozpoznawania oraz nazw pojedynczych maszyn. Karty mogą posłużyć nam także jako pierwsze puzzle dla malucha. Każdy szablon ma bowiem inny kształt i zawsze tylko jeden pasuje do danej ramki. Pomysłów jak widać na spożytkowanie takiego zestawu jest bardzo wiele. Karty są przy tym bardzo kolorowe więc tym na pewno zachęcają dzieci do zabawy.

Moje dzieci powielały już wszystkie wzory wielokrotnie. Sprawiło im to bardzo dużo frajdy i ogromnie wciągnęło. Okazało się, że z tych paru szablonów może powstać niezliczona liczba kompozycji, które trzeba później przecież pokolorować, i które zawsze wychodzą rewelacyjnie. Szablony są niemal niezniszczalne przez co dzieci mogą cieszyć się nimi bez końca. Wzory nie są skomplikowane a efekt jaki można osiągnąć za ich pomocą naprawdę imponujący.

W naszym domu zabawa z szablonami trwa i myślę, że szybko się nie znudzi. Nie bez znaczenia jest oczywiście sama tematyka zestawu. Jest to rewelacyjny sposób na spożytkowanie wolnego czasu przez dziecko. Takie ćwiczenia wpływają również na naukę rysowania u malucha. Powielając wielokrotnie dane elementy dzieci zapamiętują ich kształty i samodzielne rysowanie ich konturów staje się z czasem dużo łatwiejsze.

My gorąco zachęcamy do zapoznania się z prezentowanym tytułem życząc udanej i owocnej zabawy.Brak komentarzy: