wtorek, 29 listopada 2016

Historyjki z nalepkami...

Wydawnictwo: Olesiejuk
Oprawa: broszurowa
Liczba stron: 16
Format: 205 x 270 mm
Rok wydania: 2016
Cena: 4,99 zł / 1 szt.


Wielkimi krokami zbliża się do nas zima a wraz z nią Święta Bożego Narodzenia. Długie wieczory sprzyjają zabawom w domu i są świetną okazją do sięgnięcia po książeczki o tematyce świątecznej. Fajnie gdy książeczki takie oprócz opowieści oferują dzieciom również odkrywczą zabawę jak w przypadku serii Historyjki z naklejkami. Cała seria liczy sobie kilkanaście różnych tytułów. Ze względu na to, że zbliżają się święta skusiłam się na dwa z nich, właśnie o tematyce świątecznej.

Pierwsza z książeczek nosi tytuł "Miś Okruszek pomaga Mikołajowi" a jej autorką jest Anna Wiśniewska. Miś Okruszek budzi się pewnego zimowego dnia i odkrywa uroki zimy. Dowiaduje się też od dzieci o tym, że nadchodzą święta a z nimi związanych jest wiele pięknych tradycji. Wysłuchuje też opowieści o świętym Mikołaju i postanawia go poznać... Druga publikacja nosi tytuł "Idą święta" a jej autorką jest Małgorzata Peteja. Tutaj poznajemy Alę i Krzysia oraz ich rodzinę. Przyglądamy się jak dzieci przygotowują się do nadejścia świąt, jak dzielą się obowiązkami, dekorują choinkę, jakie to dla nich niezwykłe i uroczyste wydarzenie... 

Każda z książeczek zawiera 80 kolorowych naklejek. Maluchy aby było ciekawie muszą je nakleić w odpowiednim miejscu na kartach książki. Wygląda to w ten sposób, że w tekście zamiast niektórych wyrazów znajdują się czarno-białe rysunki w miejsce których należy nakleić identyczną aczkolwiek kolorową naklejkę. Poprzez to zadanie dzieci czują jakby same tworzyły każdą z bajek i naprawdę sprawia im to ogromną radość a przy okazji zajmuje na długi czas. Nie jest to bowiem tak oczywiste i proste zadanie, gdyż naklejki nie są ułożone kolejno a tylko rozsypane na dwóch środkowych stronach książeczek. Ich odnalezienie zajmuje więc małą chwilkę. Dodatkowo na końcu każdej z bajek znajduje się proste polecenie do wykonania dla dzieci. Czasem jest to łączenie zabawek z ich cieniami a czasem labirynt.

Czytanie uprzyjemniają, poza naklejkami, delikatne zimowe ilustracje oraz sporych rozmiarów czcionka. Bajki są ciekawe i budują w czytelniku namiastkę świątecznego klimatu, są przy tym przystępne nawet dla kilkulatka a ich przeczytanie zajmuje niespełna kilka minut. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko zachęcić do sięgnięcia po każdy z tytułów, na pewno warto ;)* Pozostałe tytuły w serii: Ulubione baśnie, Na wiejskim podwórku, Leśne plotki, Pojazdy specjalne, Zabawy przedszkolaków, Boże Narodzenie, Dzień przedszkolaka, Piękne księżniczki, Wycieczki przedszkolaków, Nowi koledzy, Wędrówki misia Okruszka, Wiosna misia Okruszka.** Książki "Miś Okruszek pomaga Mikołajowi" oraz "Idą święta" można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.Brak komentarzy: