czwartek, 17 listopada 2016

"Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka" Petr Horáček

Wydawnictwo: Babaryba
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2014
Liczba stron: 36
Format: 250 x 275 mm
Cena: 24,52 zł
Do kupienia: tutajBoże Narodzenie to święta rodzinne, pełne magii, symboli i pięknych tradycji. W naszym domu jedną z wielu około świątecznych tradycji jest wspólne rodzinne czytanie ulubionych bożonarodzeniowych opowiastek i przyznam, że nie wyobrażam sobie aby mogło być inaczej. Przed kilkoma laty odkryliśmy rewelacyjną książkę, do której regularnie powracamy i którą szczerze polecamy dzieciom na prezent mikołajkowy czy też choinkowy, autorstwa czeskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci Petra Horáčka, pt. "Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka".

Sięgając po lekturę przenosimy się do fantastycznego zimowego leśnego zakątka gdzie nastał właśnie długo wyczekiwany wieczór wigilijny. Grupka przyjaciół spotyka się przy choince. Drzewko nie ma jednak gwiazdy na czubku jak być powinno, więc gąska Zuzia ku zaskoczeniu innych postanowiła ją zdobyć. Niestety w wyniku śnieżnej zamieci gąska gubi drogę. Czy uda jej się zdobyć wymarzoną gwiazdkę i jakie niezwykłe przygody przeżyje w trakcie swej wędrówki?

Lektura uświadamia dzieciom jak wielka jest siła przyjaźni i jak niezwykła magia towarzyszy świętom Bożego Narodzenia. W tym szczególnym czasie dobra materialne schodzą na drugi plan a najważniejsze stają się rzeczy, których nie kupimy za żadne pieniądze.

Książka jest przepięknie ilustrowana. Ilustracje wysuwają się wręcz na pierwszy plan, skupiają uwagę i wyostrzają wyobraźnię małego czytelnika na tę pasjonującą opowieść. Atutem lektury jest też dwujęzyczna wersja bajki przedstawionej w języku polskim i angielskim. Króciutki tekst sprawia natomiast, że z powodzeniem można przeczytać tę historię również młodszym, kilkuletnim dzieciom nie obawiając się, że nie dotrwają one do jej sedna. Fajne są przy tym powtarzające się odgłosy zwierząt, które lubi chyba każdy maluch. Starszaki mogą natomiast poćwiczyć z wersją angielską. Na pewno będzie to dla nich ciekawe i bardzo pouczające doświadczenie.

"Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka" to rewelacyjna pozycja książkowa dla dzieci w każdym wielu. Jest to też godny polecenia prezent dla maluchów i naprawdę wyjątkowa książka w naszej domowej biblioteczce ;)

Brak komentarzy: