sobota, 26 listopada 2016

"Disney Kraina Lodu. Najlepsi Przyjaciele"

Wydawnictwo: Olesiejuk
Rok wydania: 02.01.2017
Oprawa: książka całokartonowa
Format: 205 x 225 mm
Liczba stron: 12
Cena: 32,99 zł


Krainy Lodu, disneyowskiej ekranizacji, która swoją premierę miała w 2013 roku, nikomu chyba opowiadać nie trzeba, a już na pewno znają ją wszystkie dzieci. Dużą popularnością cieszą się też najróżniejsze gadżety z filmu, których na rynku jest bardzo wiele. Moje dziewczynki zdecydowanie zaliczają się do wielkich fanek tejże animacji i zwracają uwagę niemal na wszystko co jest z nią związane. Ogromnie ucieszyły się więc, szczególnie moja pięciolatka, z książki dźwiękowej opartej na motywach filmu pt. "Kraina Lodu. Najlepsi przyjaciele".

W pierwszej kolejności sięgając po tę niewielkich rozmiarów książkę naszym oczom ukazują się sylwetki bohaterów z filmu Kraina Lodu. Na pierwszy plan wychodzi Anna i bałwanek Olaf a tuż pod nimi Elsa, Kristoff i jego renifer Sven. Wewnątrz lektury dzieci znajdą krótką opowieść, którą dzieciom przytacza Anna. Dziewczyna przedstawia czytelnikom siebie i opowiada o swojej siostrze oraz przyjaciołach a także o Arendelle, królestwie w którym wszyscy razem mieszkają.

Opowieść Anny może nie jest najdłuższa, kilkuminutowa, ale jakże ciekawa dla młodszych, kilkuletnich dzieci. Czytanie, które w naszym przypadku tradycyjnie spoczęło na moich barkach, uatrakcyjniają zdecydowanie elementy dźwiękowe znajdujące się na specjalnym plastikowym panelu. To one tak bardzo pochłonęły moją córkę, że pilnowała tekstu by w odpowiednim momencie nadusić właściwy guzik. Dźwięki są krótkie i ożywiają poszczególne sceny. Wszystko to sprawia, że z pozoru zwykła opowiastka, staje się oryginalna, bardzo atrakcyjna i interesująca.

Moja córka jest oczarowana taką formą lektury przybliżającej sylwetki poszczególnych bohaterów animacji. W sumie nie dziwi mnie to gdyż z jednej strony książeczka prezentuje się fantastycznie, opowieść Anny jest ciekawa i przystępna a panel dźwiękowy z 7 w tym przypadku dźwiękami zawsze odbierały jest przez najmłodszych na plus. Nie trudno też jest się nim posługiwać. Dzieci muszą bowiem naciskać guziczki, które odpowiadają obrazkom znajdującym się w różnych miejscach w tekście. Same dźwięki są raczej krótkie, przyjemne dla ucha i z pewnością dzięki nim książeczka jest dla dzieci bardzo atrakcyjna.

Bez wątpienia taka lektura przyciągnie do siebie najmłodsze maluchy ale i tym nieco starszym, które potrafią już samodzielnie czytać i lubią Frozen, również sprawi wielką frajdę. Polecam ;)* Książkę "Disney Kraina Lodu. Najlepsi przyjaciele" można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.

Brak komentarzy: