sobota, 5 listopada 2016

"Baśniowy teatrzyk. Kopciuszek"

Wydawnictwo: Wilga
Format: 210 x 280 mm
Rok wydania: 2016
Liczba stron: 20
Oprawa: miękka
Cena: 13,99 złKopciuszek to jedna z najsłynniejszych bajek na świecie. Tę sławę zawdzięcza po części braciom Grimm a po części Charlesowi Perrault bowiem to w ich wersjach bajki zaczytują się po dziś dzień z zachwytem najmłodsze dzieci. Skoro więc jest wszystkim dobrze znana często można ją usłyszeć, tudzież zobaczyć w różnych miejscach, kinie, telewizji, teatrze, w formie baletu, musicalu czy teatrzyku. A jeżeli i wy chcielibyście pobawić się w teatrzyk ze swoimi dziećmi i w domu wystawić przedstawianie tejże bajki proponuję sięgnąć po „Baśniowy teatrzyk. Kopciuszek”.

Pod tym właśnie tytułem kryje się interesujący zestaw, w skład którego wchodzi najprawdziwszy w świecie teatr do złożenia, bohaterowie bajki wraz ze strojami i innymi ważnymi scenicznymi rekwizytami, bilety oraz karty z tekstem bajki. Wszystko to znajduje się na kartonowych arkuszach i dlatego aby rozłożyć teatrzyk trzeba wyrwać każdy jego element w miejscach do tego przygotowanych. Scenę stanowi okładka książki, która po wyrwaniu i rozstawieniu prezentuje się bardzo realistycznie. Jest kurtyna i sporo miejsca dla aktorów. Dla nich przygotowane są też odpowiednie stroje. Przebierają się oczywiście na idąc bal. Jest tu też kilka dodatkowych rekwizytów jak przybory Kopciuszka do sprzątania. Jest też scenografia. Pierwsza znajduje się już jako element sceny a w zanadrzu są dwie dodatkowe. Ustawiamy je w miarę postępu akcji. Oczywiście ważnym elementem zestawu są ponumerowane kartki z tekstem. Jedna osoba wciela się w rolę narratora i odczytuje tekst a dialogi odgrywają aktorzy. Warto jest je wcześniej przećwiczyć ;) Bardzo fajnym elementem zestawu są również bilety, które rozdajemy zaproszonym gościom.

Razem z dziećmi odegraliśmy już kilka przedstawień. Zabawa bardzo im się spodobała, a że bajkę ogólnie znają, łatwiej im było wcielać się w role bohaterów i odgrywać poszczególne sceny. Mojej pięciolatce nie przeszkadzał nawet fakt iż nie potrafi jeszcze czytać.

Historia Kopciuszka nie jest zbyt długa. Odegranie całego przedstawienia z dziećmi zajmuje jakieś 10 minut. Mieliśmy mały problem z aktorami gdyż niektórzy nam się przewracali więc wzmocniłam ich dodatkowym kawałkiem kartonu i teraz nie ma już żadnych problemów. Wspólna zabawa w teatrzyk jest natomiast wspaniałą okazją do spędzenia czasu razem z dziećmi. Stymuluje wyobraźnię dziecka, kreatywnie rozwija i sprawia naprawdę masę radości. My szczerze polecamy ;)Brak komentarzy: