środa, 2 listopada 2016

"Barbie Dreamtopia. Kocham ten film" Victoria Saxon

Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: twarda
Format: 205 x 285 mm
Rok wydania: 2016
Liczba stron: 40
Kategoria wiekowa: 3 - 7 lat
Cena: 17,99 zł

"Barbie. Dreamtopia. Kocham ten film" to książka, która powstała na podstawie filmu o tym samym tytule, który z kolei swoją premierę miał całkiem niedawno bo w 2016 roku. Tę ekranizację od kilku dni najmłodsi mogą również poznać dzięki najnowszej publikacji wydawnictwa Egmont. Moja pięciolatka lubi Barbie, chętnie ogląda filmy i sięga po książki opowiadające o jej przygodach dlatego zdecydowałam się wzbogacić naszą biblioteczkę o ten właśnie tytuł. Jesteście ciekawi gdzie tym razem zabiera czytelnika Barbie?

Tym razem Barbie wraz ze swoją najmłodszą siostrą Chelsea wybiorą się do świata wyobraźni, do krainy zwanej Dreamtopia, gdzie wszystko jest możliwe. Wszystko zaczyna się jednak bardzo przyziemnie i zwyczajnie. Przyjaciele Chelsea biorą udział w wyścigu rowerów i zapisują na niego również ją. Niestety dziewczynka nadal jeździ rowerkiem z bocznymi kółkami i boi się, że nie zdoła do wyścigu nauczyć się jeździć bez nich. Dodatkową przykrość sprawia jej Otto, chłopiec z sąsiedztwa, który naśmiewa się z dziewczynki. Chelsea jest bardzo smutna. Wówczas z pomocą przychodzi jej najstarsza siostra Barbie. Wraz z nią Chelsea ze swoim pieskiem Honey oczami wyobraźni wędrują do niezwykłej krainy Dreamtopii. Podobno komu uda się w niej odnaleźć Skrzydlatego Jednorożca i dosiąść go ten zdobędzie niezwykłe magiczne moce. Takie moce mogłyby sprawić, że Chelsea nauczy się np. jeździć na rowerze. Czy jednak siostrom uda się odnaleźć to dzikie i nieuchwytne stworzenie? Niestety nie tylko one próbują schwytać jednorożca...

Wydanie książki przyciąga wzrok kolorem a ilustracje ku uciesze najmłodszych są jednocześnie kadrami z filmu. Tekst nie jest zbyt długi, kilkuminutowy, aczkolwiek cała historia niewątpliwie potrafi wciągnąć młodego czytelnika a najbardziej oczywiście dziewczynki. Barbie przedstawiona jest w niej tradycyjnie jako postać bardzo pozytywna a przy tym niezwykle piękna i elegancka. Pomaga siostrze przezwyciężyć lęki i pokazuje jej, że właściwie wszystko jest możliwe. Temat opowieści jest interesujący, zwykłe dziecięce rozterki i magiczna kraina w której wszystkie marzenia się spełniają rozbudza wyobraźnię w małym czytelniku. Akcja toczy się wartko, są tu marzenia, siostrzana przyjaźń i ciekawi różnorodni bohaterowie jak syreny czy wróżki. Jest też czarny charakter ale nie z takimi Barbie dawała już sobie radę. Obserwując reakcję moich córek podczas czytanie widziałam, że są nią oczarowane.

Myślę, że lektura zainteresuje wszystkie małe fanki Barbie. Jest oczywiście bardzo słodka, ale sympatycy Barbie są już do tego przyzwyczajeni  chyba za to między innymi ją kochają. A co do Dreamtopii to chyba każdy z nas chciałby przenieść się choć raz w życiu do takiej niezwykłej krainy, gdzie marzenia spełniają się i gdzie można osiągnąć wszystko. Całość wypada więc interesująco. Warto przeczytać i przenieść się choćby na małą chwilę do niezwykłego świata Barbie;)

Brak komentarzy: