środa, 9 listopada 2016

"Bajeczki do poduszki dla chłopców"

Wydawnictwo: Wilga
Oprawa: twarda wypełniona gąbką
Rok wydania: 2016
Liczba stron: 48
Format: 185 x 225 mm
Cena: 16,99 zł
Codzienne czytanie to zupełna norma w naszym domu. Czasem jednak gdy dzieci po raz kolejny proszą o przeczytanie bajki, którą i ja i one znamy już na pamięć, staram się dla równowagi sięgać również po zupełnie nieznane nam historyjki. Fajnie sprawdziła się w tym przypadku, może niezbyt długa ale idealna do poduszki, publikacja pt. „Bajeczki do poduszki dla chłopców”.

Jak wskazuje tytuł lektura została stworzona z myślą o czytaniu chłopcom przed snem jednak nie sugerowałabym się do końca tytułem bo i moje dziewczynki też chętnie wsłuchiwały się w każdą z historyjek. Zbiór zawiera natomiast siedem krótkich opowiastek, w których główne role odgrywają mali chłopcy.

Poznamy tu np. braci, którzy bardzo chcieliby pobawić się w piratów i dzięki swojej wyobraźni to marzenie staje się realne. Zdobywają nawet wspaniały skarb. Przeczytamy też historię małego chłopca, który uwielbia bawić się w archeologa i poszukiwać dinozaurów. Tu również wiele zawdzięcza swojej wyobraźni. Kolejną opowieścią jest historia chłopca, który uwielbia, co w sumie nie dziwi, spędzać swój wolny czas z tatą. Z nim nigdy nie jest nudno...

Każda historia jest zupełnie inna i nie nawiązuje w żaden sposób do poprzedniej. Bajki natomiast nie są długie, opowiedziane prostym i przystępnym językiem. Dzieci mogą więc z powodzeniem czytać je same o ile oczywiście potrafią, ale można też czytać je maluchom przed snem, tak jak ma to miejsce w naszym przypadku. Na sięgnięcie bowiem po tak króciutką bajeczkę zawsze znajdzie się chwila. Co ważne opowiastki te poruszającą bardzo życiowe i przyziemne tematy, które dla najmłodszych są  ważne i ciekawe.

Książeczka jest pięknie wydana, pełna kolorowych, zabawnych i uroczych ilustracji, które rozbudzą w najmłodszych wyobraźnię pomagając wczuć się w opisywaną sytuację. Bajki kończą się zawsze dobrze, są ciepłe, czasem zabawne ale nigdy nie straszne. Cały ten zbiór przypadł nam do gustu. Zawarte w nim magiczne bajeczki napisane są z myślą o małych dzieciach. Na pewno ich lektura przed snem wycisza maluchy, przenosi do baśniowego świata, sprowadza spokojne sny i wywołuje masę pozytywnych emocji. Polecam ;)


Brak komentarzy: