niedziela, 30 października 2016

Trolle...

Autor: David Lewman
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2016
Oprawa: twarda
Format: 220 x 273 mm
Liczba stron: 48
Cena: 19,99 zł

Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2016
Oprawa: twarda
Format: 140 x 210 mm
Liczba stron: 96
Cena: 17,99 zł

Autor: Barbara Layman
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2016
Oprawa: twarda
Format: 216 x 267 mm
Liczba stron: 24
Cena: 26,99 zł


Już w listopadzie na ekrany kin wejdzie najnowsza animowana produkcja DreamWorks pt. "Trolle". Jest to film skierowany do najmłodszych 3 - 7 letnich dzieci podobnie jak gadżety i książki, które już pojawiają się na rynku z tej okazji. Co prawda film jeszcze przed nami ale już wiem czego  można się spodziewać zasiadając przed ekranami kin właśnie dzięki najnowszym książkom wydawnictwa Egmont poświęconym filmowi. Wydawnictwo zaoferowało najmłodszym kilkanaście tytułów, ja skusiłam się na trzy z nich tj.: "Trolle. Ilustrowana opowieść", "Trolle. Mój wyczesany pamiętnik", "Trolle. Czas się przytulić!".

Sięgając po pierwszy z wymienionych tytułów najmłodsi dowiedzą się kim właściwie są trolle i poznają ich przygody. Otóż nasi nowi bohaterowie to niewielkie kolorowe ludki z bujnymi czuprynami ponad wszystko kochające taniec, śpiew i przytulanie. Są nieskazitelnie dobre, przyjacielskie i zawsze uśmiechnięte. Niestety trolle trafiają w niewolę do bergenów. Ci z kolei zjadają trolle podczas specjalnego święta. Są przekonani, że pożarcie trolla zagwarantuje im szczęście. Na szczęście tuż przed świętem, gdy mały książę Gryzek ma spróbować swojego pierwszego trolla, udaje im się uciec podziemnymi tunelami. Z dala od bergenów małe trolle są bezpieczne i niebywale szczęśliwe. Tak mijają im lata. Księżniczka trolli o imieniu Poppy dorasta, teraz to ona może przejąć władzę i przewodzić reszcie trolli. Podczas uroczystości wyprawionej z okazji kolejnej rocznicy wyzwolenia trolli jest bardzo głośno i ten właśnie hałas ściąga do wioski kucharkę bergenów, która pojmuje kilkoro trolli. Co stanie się z małymi trollami? Czy księżniczce Poppy uda się je uratować i jak długo jeszcze trolle będą musiały ukrywać się przyd bergenami? Czy w końcu bergeni znajdą jakiś inny sposób na to aby być szczęśliwym?

Kolejna książka, o której chciałabym opowiedzieć to niewielki trollowy pamiętnik adresowany raczej do dziewczynek. W jego wnętrzu dzieci znajdą mnóstwo miejsca na własne zapiski, rysunki i zabawy dla siebie i swoich przyjaciółek. Wszystko oczywiście w klimacie filmu. Jest kolorowo i wesoło a taki pamiętnik będzie fajną pamiątką w przyszłości. Warto więc się na niego skusić.

Ostatnia z książek to taka jakby trollowa encyklopedia szczęścia. Trolle podpowiadają w niej dzieciom co zrobić aby poczuć się lepiej, jak wyrażać swoje uczucia i zachęcają do jak najczęstszego przytulania się. Do książki dołączona jest przytulaśna bransoletka idealna dla każdej małej księżniczki.

Trolle to ogromnie pozytywne osóbki a ich przygody są bardzo słodkie i takie urocze. Dla niektórych może nawet za bardzo... Każda z książeczek pomaga nam w poznaniu tych sympatycznych bohaterów a przy okazji wywołuje uśmiech na twarzy i zaraża pozytywną energią. Moim dziewczynkom ogólnie przypadły do gustu i pewnie będą chciały wybrać się do kina na film. Fajnie, że zapoznały się z trollami już teraz i wiedzą czego spodziewać się przed ekranem. Zobaczymy jak wypadnie animacja a póki co odsyłamy do lektury wszystkie maluchy ciekawe przygód małych trolli ;)
Brak komentarzy: