sobota, 15 października 2016

"Szare Smerfy" Luc Parthoens i Thierry Culliford

Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka
Format: 215 x 290 mm
Liczba stron: 48
Rok wydania: 2016
Rysunki: Alain Maury
Cena: 17,99 zł
Do kupienia: Sklep Egmont

Niebieskie Smerfy to przesympatyczne skrzaty, które zapraszają do swojej wioski kolejne pokolenia dzieci na całym świecie za sprawą komiksów czy chociażby poprzez filmy animowane. Właśnie niedawno na rynku pojawił się zupełnie nowy komiks opowiadający o kolejnych niezwykłych przygodach tych niebieskich skrzatów pt. "Szare Smerfy". Twórcą cyklu był belgijski ilustrator Pierre Culliford, znany jako Pejo (1928 – 1992). Obecnie kontynuacji serii podjęli się następcy artysty, w tym również jego syn Thierry.

„Szare Smerfy” to komiks, na kartach którego wiele się dzieje. Zaczyna się od tego, że Smerfy, dotąd przyjacielskie i pomocne zaczynają zachowywać się coraz gorzej. Nie pomagają prośby i uwagi Papy Smerfa. Smerfy kłócą się z byle powodu, wszczynają nawet bójki i odnoszą do siebie po prostu okropnie. Papa Smerf ma dość tego zachowania. Postanawia pokazać Smerfom jak bardzo niewłaściwe jest ich zachowanie. Smerfy nie zdają sobie jednak sprawy z jego pomysłu. Papa Smerf za pomocą magii chce natomiast zmienić ich zachowanie. Wówczas to w okolicy wioski Smerfów pojawia się druga wioska, zupełnie taka w jakiej mieszkają Smerfy. Z tym wyjątkiem, że tę drugą wioskę zamieszkują szare Smerfy, pozbawione jakichkolwiek zasad i wartości. Skąd wzięły się szare Smerfy i jaki będą miały wpływ na życie Smerfów?

Lektura, mimo iż nie często sięgamy po komiksy, bardzo zainteresowała zarówno mnie jak i moich małych sympatyków przygód Smerfów, no ale jak tu ich nie kochać. Ilustracje są naprawdę udane, kolorowe i wesołe, właśnie takie jakie goszczą na ekranach TV. Dialogi natomiast krótkie, czytelne i zrozumiałe dla dzieci. Cała przygoda natomiast bardzo pouczająca, pokazuje najmłodszym, że nasze zachowanie ma ogromny wpływ na nasze otoczenie.

Kolejną przygodę ze Smerfami zaliczamy więc do tych zdecydowanie udanych i myślę, że gdy tylko nadarzy się okazja sięgniemy wspólnie po kolejne tytuły do czego szczerze zachęcamy ;)


Brak komentarzy: