środa, 26 października 2016

Soy Luna - ulubienica nastolatek

Wydawnictwo: Egmont
Format: 140 x 208 mm
Liczba stron: 160
Rok wydania: 2016
Oprawa: miękka
Kategoria wiekowa: 8 - 12 lat
Cena: 22,49 złZnacie już Lunę? Przygody tej nastolatki można od jakiegoś czasu śledzić na kanale Disney Channel. Serial "Soy Luna" zrobił furorę wśród starszych dzieci/nastolatków. Moje dziewczyny również chętnie zasiadały przed telewizorem i mają już za sobą pierwszy sezon serialu. Teraz z niecierpliwością czekają na kolejny. Niestety ten zapowiadany jest dopiero na przyszły rok więc w oczekiwaniu na niego i aby przypomnieć sobie to co wydarzyło się dotychczas bądź aby dowiedzieć się tego co umknęło nam w TV zaczytujemy się wspólnie w najnowszej książce pt. "Soy Luna. Zaczyna się podróż". Dzięki tej lekturze sympatyczna Luna jest z nami nawet gdy nie możemy śledzić jej perypetii na antenie. 

Powieść rozpoczyna się od samego początku tj. od pierwszego odcinka kiedy to Luna mieszka jeszcze w Cancun w Meksyku. Właśnie wtedy jej rodzice dostają od pani Benson propozycję pracy w Argentynie i całą rodziną wyjeżdżają do Buenos Aires. Tam Luna dzięki nowej pracodawczyni jej rodziców zostaje zapisana do prywatnej szkoły Blake South College. Trudno jest się jej odnaleźć w nowym miejscu jednak nie chce zawieść rodziców i postanawia spróbować. Ku jej zdumieniu w okolicy szkoły znajduje się wspaniały klub dla wrotkarzy. Sama jeździ przecież na wrotkach, kocha ten sport a to miejsce ogromnie jej się podoba. Dziewczyna szybko zaprzyjaźnia się z Niną i jest ogólnie lubiana w szkole. Są jednak osoby, które za nią nie przepadają jak Ambar, która wciąż coś knuje. Luna najbardziej tęskni za Simonem, przyjacielem którego zostawiła w Meksyku. Ten jednak też za nią tęskni i postanawia przyjechać do Argentyny aby być bliżej dziewczyny. Mając przy sobie rodziców, Simona, Ninę i mogąc jeździć w Jam and Roller Luna jest naprawdę szczęśliwa. Jak potoczy się jej nowe życie, jakie sukcesy i porażki czekają na nią w Argentynie, jakie wspaniałe przygody przed nią, tego właśnie dowiecie się sięgając po tę właśnie lekturę...

Książka jest czymś w rodzaju pamiętnika, który pisze Luna. To z jej perspektywy czytelnik obserwuje otaczający ją świat, dowiaduje się o troskach i marzeniach dziewczyny, o których często nie mówi głośno. Luna jest właściwie taką typową nastolatką z wielką pasją. Kocha wrotki i wszystko co się z nimi wiąże. Jest przy tym bardzo energiczna i żywiołowa i nie potrafi usiedzieć spokojnie w jednym miejscu przez dłuższą chwilę. Ponadto emanuje z niej niezwykle pozytywna energia, dlatego przyciąga do siebie ludzi zarażając ich uśmiechem i pogodą ducha.

Książkę ogólnie czyta się lekko i przyjemnie. Akcja toczy się wartko, jest przy tym zabawna i atrakcyjna dla młodego czytelnika, który wkracza w świat nastoletniej dziewczyny, targanej zwykłymi młodzieńczymi emocjami. Taka lektura zdecydowanie może zainteresować młode fanki serialu, który od 16 maja gości na antenie Disney Channel. Myślę, że przygodę z tą właśnie książką mogę zaliczyć do udanych choćby z tego powodu, że wiele w niej pozytywnej energii, którą bohaterka zaraża również czytelnika. Na pewno przyjemnie spędziłam z moimi dziewczynkami przy niej wolny czas i oczywiście polecam tę niezobowiązującą historię wszystkim młodym czytelniczkom ciekawym perypetii sympatycznej telewizyjnej bohaterki ;)        ~ . ~. ~ . ~ . ~ . ~ . ~ . ~ . ~ . ~ . ~ . ~ . ~Wydawnictwo: Egmont
Format: 205 x 285 mm
Liczba stron: 112
Rok wydania: 2016
Oprawa: twarda
Kategoria wiekowa: 13 - 16 lat
Cena: 26,99 złGdy już przeczytacie historię Luny koniecznie sięgnijcie po książkę "Soy Luna. Photo book". W jej wnętrzu znalazłam mnóstwo zdjęć i ciekawostek, które zainteresują wszystkich fanów serialu.

Ta duża i kolorowa publikacja przybliża przede wszystkim w formie fotografii sylwetki głównych bohaterów serialu. Poznajemy więc bliżej główną bohaterkę czyli Lunę Valente oraz jej przyjaciół Ninę Simonetti, Simona Alvareza, Matteo Balsano, Pedro, Nicka a także innych bohaterów serialu jak Ambar, Jazmin, Jim, Jam, Delfi czy Gastona.

Ci którzy szukają na kartach tej właśnie publikacji informacji o swoich ulubieńcach z pewnością ucieszy ich spora ilość. Jest ich tu wiele ale równie dużo miejsca zajmują fotografie z planu filmowego oraz co cieszy chyba najbardziej fotki i ciekawostki zza kulis. Poznajemy emocje towarzyszące bohaterom podczas kręcenia serialu, dowiadujemy się jak właśnie oni oceniają sam serial, jak bawią się na planie, jakie mają marzenia...

Wydanie jest kolorowe, dziewczęce i ogólnie powinno zainteresować młodego odbiorcę. Moje córki taką jego formę przyjęły z wielkim entuzjazmem. Przeglądają regularnie książkę zaczytując się w niej bez końca. Luna jest bohaterką bardzo pozytywną, zwariowaną i pełną energii, nie widzę więc powodów dla których miałabym odciągać je od serialu i wszystkiego co jest z nim związane. Oczywiście polecam ten tytuł a najlepiej w zestawie z książką przybliżającą dzieciom perypetie Luny od samego początku;)

Brak komentarzy: