niedziela, 16 października 2016

"Najpiękniejsze baśnie braci Grimm" Francesca Rossi (ilustr.)

Wydawnictwo: Olesiejuk
Format: 260 x 335 mm
Liczba stron: 96
Rok wydania: 2016
Oprawa: twarda wypełniona gąbką
Cena: 29,99 złBracia Wilhelm i Jacob Grimm to pisarze i uczeni niemieccy, mający w swym dorobku literackim łącznie ponad 2 tysiące przeróżnych baśni. Bracia od najmłodszych lat kochali baśnie. Ku uciesze czytelników nigdy nie wyrośli z tej miłości. Pasję tę kontynuowali przez całe swoje dorosłe życie, kolekcjonując najróżniejsze niemieckie podania ludowe i mity. W końcu postanowili je spisać i tak oto powstały popularne dziś niemal na całym świecie baśnie braci Grimm. Pierwszy cykl ich autorstwa opublikowano w 1812 roku, natomiast w 1895 roku w Polsce.

W publikacji pt. „Najpiękniejsze baśnie braci  Grimm” najmłodsi znajdą ciekawy zbiór autorstwa tego sławnego rodzeństwa. Zawiera on te najbardziej dziś znane i lubiane przez dzieci tytuły: Księżniczka i żaba, Roszpunka, Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek, Kot w butach, Tomcio Paluch, Kopciuszek, Muzykanci z Bremy, Królewna Śnieżka, Śpiąca królewna. Łącznie 10 baśni. Dla moich dzieci a tym bardziej dla mnie żaden z zawartych w książce tytułów nie był nowością ale mimo to z chęcią zasiedliśmy wspólnie do tej pięknej lektury.

Prezentowany zbiór już na pierwszy rzut oka wygląda bardzo estetycznie i elegancko. Sam duży rozmiar publikacji jest tu dużą atrakcją dla najmłodszych. Tekst jest przystępny, napisany prostym dla dzieci językiem. Treść wzbogacają dużego formatu, kolorowe i fantastyczne ilustracje, które dla tych młodszych czytelników na pewno są ważnym elementem lektury. Ich autorką jest ceniona włoska artystka Francesca Rossi. Ja osobiście uwielbiam jej ilustracje dlatego lekturą jestem oczarowana. Widzę też, że i moje maluchy również patrzą na nie w z wielką przyjemnością ;)

Dzieci odkrywają świat, a w szczególności obowiązujące od zawsze kanony i wartości, między innymi sięgając po tak cudowne opowieści. Baśnie przenoszą też maluchy w świat fantazji, w którym wszystko jest możliwe, jednakże zawsze dobro triumfuje nad złem. I to jest w nich najpiękniejsze. Baśnie Braci Grimm są wyjątkowymi utworami. Znajdziemy w nich zarówno tych złych jak i dla równowagi bardzo pozytywnych bohaterów. Zdecydowanie wywołują w młodym czytelniku masę różnorodnych emocji. Cały zbiór wywarł natomiast na mnie bardzo pozytywne wrażenie a baśniowy świat w jaki przenoszą czytelnika autorzy oraz ilustratorka na długo pozostaje w pamięci i chce się do niego regularnie powracać.

Książkę polecam wszystkim dzieciom. Taki prezent na pewno ucieszy każdego malucha, w końcu mamy do czynienia z klasyką literatury dziecięcej ;)* Książkę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.


Brak komentarzy: