poniedziałek, 17 października 2016

"Moje księżniczki"

Wydawnictwo: Olesiejuk
Oprawa: teczka
Format: 370 x 320 mm
Rok wydania: 2016
Cena: 19,99 zł
Nawet najmłodsze, kilkuletnie dzieci z entuzjazmem kolorują, rysują i bazgrzą gdzie się da i co się da. Rozwijają w ten sposób jednocześnie swoje zdolności i talenty artystyczne dobrze się przy tym bawiąc. Niedawno w moje ręce, a właściwie w rączki mojej córki, wpadła urocza teczka adresowana, ze względu na swą tematykę, raczej do dziewczynek pt. "Moje księżniczki".

Wnętrze tej sporych rozmiarów teczki od razu spotkało się z naszą aprobatą a córka niemalże od razu gdy je zobaczyła pobiegła do pokoju po swoje kredki. Na cały zestaw składają się trzy elementy. Po pierwsze obrazki do kolorowania, które są bardzo interesujące, duże i prezentują sylwetki księżniczek. Na dwóch znajdują się nawet książęta. Takich kolorowanek jest 12 i są to pojedyncze kartki. Ponadto w tej pięknej teczce znalazłyśmy wielkie arkusze kolorowych naklejek, oczywiście z księżniczkami w roli głównej. Na koniec wypatrzyłyśmy jeszcze książeczkę z zadaniami do rozwiązania więc naprawdę robi wrażenie. 

Ogólnie teczka spodobała się na równo mojej córce oraz mnie. Dowodem na to jest fakt, że uporała się z nią w zaledwie kilka dni. Mnie podoba się natomiast między innymi to, że książeczka dołączona do zestawu jest bardzo kolorowa oraz zrozumiała dla maluchów i interesująca dla przedszkolaków. Można ją uzupełniać naklejkami znajdującymi się w zestawie, można też samodzielnie coś dorysować. Jeśli chodzi o kolorowanki to ich kontury są wyraziste a całość prezentuje się estetycznie aż miło popatrzeć. Nic więc dziwnego, że tak nam się spodobały. Warto też wspomnieć o tym, że papier na którym nadrukowano obrazki jest gruby, biały i najmłodsi mogą malować na nim nie tylko kredkami a to sprawia, że zabawa może być jeszcze bardziej fantazyjna i ciekawa. Teczka ma też wygodną rączkę więc łatwo i wygodnie ją gdzieś ze sobą zabrać.

Taki fantastyczny zestaw działa na wyobraźnię dzieci i przenosi je w zupełnie inny świat, świat baśni. To spotkanie z księżniczkami zaliczamy więc do bardzo udanych i gorąco polecamy je wszystkim lubiącym zabawy z kolorowaniem, rysowaniem i naklejaniem dziewczynkom ;)

* Książkę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.

Brak komentarzy: