czwartek, 13 października 2016

"Minecraft. Rocznik 2017" Mojang

Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: twarda
Format: 216 x 285 mm
Liczba stron: 72
Kategoria wiekowa: 13 - 16 lat
Rok wydania: 2016
Cena: 26,99 zł
Do kupienia: Sklep EgmontMinecraft wciąż jest na topie. Jeżeli sami nie gracie w tę grę to z pewnością słyszeliście o niej od innych jej sympatyków. Patrząc w ekran Minecraft przypomina układankę z klocków. Właściwie to można zbudować w niej wszystko począwszy od małego domu po najdziwniejsze budowle zarówno pod względem gabarytów jak i pod względem formy. Gra jest więc bardzo absorbująca, dość oryginalna a co najważniejsze kreuje ją sam gracz. W związku z tym nie dziwi też fakt, że na rynek trafiają publikacje mające wprowadzić nas w świat Minecrafta, pomóc w opanowaniu podstawowych technik budowania i przetrwania oraz takie podsumowujące to co dotychczas zadziało się w Minecrafcie. I właśnie to ostatnie fani gry znajdą w książce "Minecraft. Rocznik 2017".


Książka jest swoistym przewodnikiem po świecie Minecrafta, poradnikiem dzięki któremu wydaje się on bardziej zrozumiały i łaskawszy. Dowiemy się z niej jak powstała gra, przyjrzymy się wspaniałym budowlom innych graczy, poznamy najważniejsze strategie przetrwania i wyzwania jakie czekają na graczy a to wszystko z perspektywy twórców gry oraz jej największych fanów, którzy dziś są doświadczonymi graczami Minecrafta. W grze bowiem wcale nie łatwo jest przetrwać, niebezpieczeństwo czyha tuż za rogiem, wciąż trzeba walczyć o przetrwanie, wciąż trzeba udoskonalać swoją bazę, wzmacniać bezpieczeństwo, zdobywać broń i chronić własne terytorium.

Książka adresowana jest przede wszystkim do fanów gry, którzy chcieliby wzbogacić swoją wiedzę na jej temat, dowiedzieć się kilku ciekawostek i skonfrontować własną wiedzę o grze. Jest ogólnie przystępna i zrozumiała dla czytelnika nawet stykającego się z Minecraftem po raz pierwszy. Skrywa wiele cennych informacji niezwykle przydatnych w wirtualnym świecie. Czeka tam wszak na nas wiele zagrożeń a walka o przetrwanie zdaje się nie mieć końca. Dla zapalonych graczy jest też wielką gratką, zawsze jest bowiem coś czego się nie wie, co warto udoskonalić i dopracować.

Warto też w tym miejscu wspomnieć o samym wydaniu publikacji. Książka jest duża i ogromnie podoba mi się jej okładka, jest przy tym solidna. Tekst nie jest nachalny. Jest dość krótko i na temat, czyta się więc ją naprawdę przyjemnie tym bardziej, że często wiadomości wsparte są również o ciekawe kolorowe ilustracje.

Jeśli więc interesuje Was temat Minecrafta, chcecie zdobyć bądź doskonalić swoje umiejętności i wiedzę w tejże grze ten poradnik po prostu musi trafić w Wasze ręce. Książka będzie też świetnym pomysłem na prezent dla fanów gry ;)
Brak komentarzy: