piątek, 21 października 2016

"Kurka Śnieżka i siedem sówek" Francesca Rossi (ilustr.)

Wydawnictwo: Olesiejuk
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2016
Format: 240 x 340 mm
Liczba stron: 34
Cena: 24,99 złKtóż nie zna historii Śnieżki, królewny, którą macocha z zazdrości skazała na śmierć. Ta niemiecka baśń ludowa została po raz pierwszy opublikowana w zbiorze baśni w 1812 roku przez braci Grimm.  Pokochały ją dzieci na całym świecie dlatego po dziś dzień na rynku pojawiają się najróżniejsze jej adaptacje. Na jej podstawie powstała też zabawna i wyjątkowo udana opowieść pt. "Kurka Śnieżka i siedem sówek". Na książkę tę zwróciłam uwagę przede wszystkim ze względu na niezwykle urokliwe ilustracje wybitnej włoskiej ilustratorki Francesci Rossi. Ale nie mogę powiedzieć, że zawiodłam się na tekście, okazał się bowiem dla mnie i dla moich dzieci bardzo miłym zaskoczeniem...

W rolę królewny Śnieżki wciela się tutaj kurka o tym samym imieniu. Przychodzi ona na  świat w kurniku, w którym jak dotąd największe względy miała wyjątkowo piękna aczkolwiek niezwykle kapryśna kokosza zwana królową. Śnieżka szybko zdobywa sympatię całego otoczenia, jest miła i przyjacielska. Nawet człowiek doglądający kur zaczyna ją traktować lepiej niż inne kury. To nie podoba się królowej, która wpada na plan aby pozbyć się niechcianej konkurentki. Śnieżce udaje się jednak uciec, przelecieć przez ogrodzenie i wpaść z impetem do dziupli w drzewie, którą zamieszkuje siedem sówek...

Duży format książki w połączeniu z ciekawym, uwspółcześnionym tekstem oraz ilustracjami, na które mogłabym patrzeć godzinami czyni tę lekturę prawdziwą perełką w biblioteczce moich maluchów. Popularna baśń opowiedziana jest tu najmłodszym w zupełnie nowy, oryginalny sposób. Są inni bohaterowie i miejsce akcji. Nie zmienia się natomiast główne przesłanie historii, jej fabuła nadal bardzo ściśle nawiązuje do oryginału. Moje dzieci wsłuchiwały się w nią z wielką uwagą i na pewno nie raz jeszcze sięgniemy po tę właśnie książkę.

Na stronach lektury nie ma zbyt dużo tekstu, dlatego nawet mniejsze dzieci mogą pokusić się o jej przeczytanie a te natomiast, które nie potrafią jeszcze czytać bez problemu wysłuchają całej historii. Wydanie jest ogólnie bardzo udane, cieszy oko, zachwyca umysł, rozwija wyobraźnię i przenosi najmłodszych w niezwykły baśniowy świat. Polecam ;)
* Książkę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.Brak komentarzy: