środa, 19 października 2016

"Królewna Śnieżka. Niezwykłe kolorowanki z plakatem do ozdobienia" Fabiana Attanasio (ilustr.)

Wydawnictwo: Olesiejuk
Format: 216 x 260 mm
Liczba stron: 80
Oprawa: broszurowa
Rok wydania: 2016
Cena: 19,99 zł
Malowanki goszczą w moim domu niemal każdego dnia. Dzieci bardzo lubią tego typu zabawy do których zresztą często wciągają również mnie. Przyznam, że lubię czynnie towarzyszyć im podczas kolorowania jednak proste, zawierające niewiele elementów malowanki nie są dla mnie specjalnie atrakcyjne i szybko się nudzę. Wspaniałym odkryciem okazała się kolorowanka adresowana zarówno do starszych dzieci jak i dorosłych lubiących czasem poczuć się jak dzieci pt. "Królewna Śnieżka. Niezwykłe kolorowanki z plakatem do ozdobienia".

Jest to kolorowanka stworzona przez Fabiane Attanasio. Artystka przenosi nas w baśniowy świat stworzony przez braci Grimm, do pełnego czarów i magii świata Śnieżki, gdzie na wypełnienie kolorami czekają najróżniejsze baśniowe motywy, fantastyczni bohaterowie i niezwykłe bajkowe miejsca...

Kolorowanka adresowana jest zarówno do dzieci jak i do dorosłych, jest bowiem bardzo różnorodna i zarówno młodsi mniej doświadczeni artyści jak i ci starsi szukający w kolorowankach czegoś więcej, oryginalnych form i kształtów, znajdą tu coś dla siebie. Ilustracje są raczej drobiazgowe, bogate w detale a ich format duży więc aby pokolorować jedną trzeba poświęcić naprawdę sporo czasu, za to efekt naprawdę bywa imponujący.

Kolorowanka okazała się w moim przypadku fajną formą relaksu. Podoba mi się tematyka kolorowanki oraz to iż można kolorować ją właściwie wszystkim co wpadnie nam w ręce: flamastrami, cienkopisami, kredkami a nawet farbami. Papier jest biały więc możemy pozwolić sobie na małe szaleństwo i poeksperymentować z kolorami.

Do książeczki dołączony jest duży plakat również w temacie baśni o Śnieżce, który oczywiście trzeba wypełnić kolorami i zawiesić chociażby na ścianie w pokoju dzieci ;) Obraz jaki przedstawia jest niezwykły i oczaruje każdą małą królewnę.

Przygoda z taką publikacją to nic innego jak niezwykła podróż do świata baśni. Warto skusić się na tę kolorowankę i poświęcić jej wolny czas ;)
* Książkę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.Brak komentarzy: