wtorek, 11 października 2016

"Klasyka Disneya. Wielka księga opowieści" Ewa Karwan-Jastrzębska, Anna Niedźwiecka

Wydawnictwo: Egmont
Format: 200 x 280 mm
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2016
Liczba stron: 264
Cena: 37,49 złKażdy dziś zna studio Disneya i jego fantastyczne produkcje filmów animowanych. Od wielu lat przyciągają one przed telewizory i ekrany kin rzesze dzieci. Przykuwają wzrok, rozbudzają wyobraźnię a ich mistrzowska oprawa nie ma sobie równych. Pokaźny zbiór wybranych bajek zekranizowanych właśnie przez Disneya może od niedawna stać się częścią naszej biblioteczki dzięki wydawnictwu Egmont i jego najnowszej publikacji pt. "Klasyka Disneya. Wielka księga opowieści".

Tę fantastycznie prezentującą się książkę wypatrzyłam wśród nowości wydawniczych na stronie księgarni Taniaksiążka. Skrywa ona 8 ogólnie znanych i co najważniejsze lubianych nie tylko przez dzieci tytułów. Ewa Karwan-Jastrzębska przygotowała i opracowała dla dzieci tekst większości z nich: Bambi, Dumbo, Król Lew, Księga dżungli, 101 dalmatyńczyków, Pinokio i Piotruś Pan. Anna Niedźwiedzka jest natomiast autorką tekstu do bajki Alicja w Krainie Czarów.

W tych baśniach zawarte jest właściwie wszystko. Poruszają różnorodne tematy i wartości takie jak miłość, przyjaźń, nadzieja, marzenia ale i te trudne jak śmierć, tęsknota czy niewola. Są więc bardzo wartościowe, pełne uniwersalnych zasad moralnych i prawideł, którymi kierować się powinien każdy z nas. Co równie ważne napisane są bardzo ciepłym, prostym językiem trafiają więc także do serc tych najmłodszych kilkuletnich dzieci i otwierają przed nimi drzwi do wspaniałego świata wyobraźni.

Piękne adaptacje Disneya zasłynęły już na całym świecie. Myślę, że prezentowane dziś przeze mnie publikacja jest wspaniałym prezentem dla ich małych miłośników. Pomijając już sam fakt, że jest wyjątkowo solidna, bo to trzeba przyznać wydawcy, ma niesamowitą szatę graficzną pełną pięknych kolorowych ilustracji, dokładnie takich jakie dzieci znają z ekranów TV. Tworzą one w czytelniku fantastyczny klimat, są bardzo specyficzne i po prostu jedyne w swym rodzaju.

Publikacja na całej naszej rodzinie wywarła bardzo pozytywne wrażenie. W ostatnim czasie jest prawdziwym hitem w naszym domu i sięgamy po nią codziennie. Ja sama uwielbiam disneyowskie ekranizacje i często, choćby poprzez wspólne oglądanie ich ze swoimi dziećmi, z chęcią powracam do nich z sentymentem. Ten egzemplarz polecam więc każdemu, kto chciałby znów, choć przez chwilę poczuć się beztroskim dzieckiem no i oczywiście każdemu maluchowi. Naprawdę warto ;)

 * Za książkę dziękuję księgarni TaniaKsiążka
Brak komentarzy: