piątek, 28 października 2016

"Jak powstał świat kucyków?" Mary Jane Begin

Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: twarda
Format: 250 x 226 mm
Liczba stron: 216
Rok wydania: 2016
Cena: 44,99 złNie tak dawno pisałam o tym, że moje dziewczynki są wielkimi fankami serialu i zabawek z serii My Little Pony. Mamy w swojej kolekcji kilka gadżetów, komiksów, mamy też książkę z przygodami sympatycznych kucyków a teraz nasza biblioteczka wzbogaciła się o obszerną publikację stworzoną właśnie z myślą o fanach serii pt. "Jak powstał świat kucyków?". Kucyki jak pewnie wiecie są w sumie dość nowym tworem. Na kanale MiniMini w Polsce można je było zobaczyć dopiero w 2011 roku. Po emisji bardzo szybko na rynek trafiły pierwsze zabawki i gadżety z serialu wyprodukowane przez firmę Hasbro i równie szybko stały się lubiane i popularne. Dziś chyba każdy maluch kojarzy ich sylwetki. Jeśli więc wśród waszych dzieci są sympatycy kucyków a i Wy sami chcielibyście dowiedzieć się jak powstała Equestria i jej mieszkańcy koniecznie musicie zaopatrzyć swoją biblioteczkę w ten właśnie tytuł.

W tej książce nie znajdziemy historyjek o przygodach kucyków jednak znajdziemy niemniej ciekawą opowieść o powstaniu animacji, dowiemy się jak ewoluował świat My Little Pony na przestrzeni ostatnich lat, jak tworzone są kucyki, kto pracuje nad ich wizerunkiem, komu są bliskie...

Eqestria to niezwykłe miejsce, kraina w której żyją nasze kucyki i gdzie są bardzo szczęśliwe. To tutaj dzieje się cała akcja, tu mają swoich przyjaciół ale i wrogów. Lektura jest okazją do przyjrzenia się bliżej każdemu z nich. Autorka szczegółowo opisała bowiem tych najważniejszych mieszkańców Ponyville jak Twilight Sparkle, Rainbow Dash, Fluttershy, Applejack, Rarity, Pinkie Pie. Poświęciła też sporo miejsca na omówienie poszczególnych krewnych i znajomych kucyków, arcywrogów oraz mitycznych bestii i innych stworzeń. Zaznaczyła też w tych opisach kiedy i w jakich okolicznościach dany bohater pojawił się w animacji i krótko scharakteryzowała jego postać.

Poza takimi opisami pojedynczych postaci autorka wzbogaciła karty książki o wywiady z twórcami MLP, z całą niemal ekipą pracującą nad wizerunkiem marki. Dzielą się tu oni z czytelnikiem swoimi spostrzeżeniami i przeżyciami dzięki czemu poznajemy naprawdę wiele zupełnie nieznanych faktów i ciekawostek wprost niezwykłych dla fanów serii.

Ta obszerna publikacja, można by rzec encyklopedia MLP, to jednak nie tylko tekst, nie tylko informacje. Jest w niej także masa ilustracji i rysunków, które powstawały na potrzeby serialu. Takie podpatrywanie artystów przy pracy, kiedy na naszych oczach z prostego szkicu powstaje fantastyczny obraz to na pewno ciekawe doświadczenie. Warte uwagi jest też samo wydanie książki. Oprawa jest solidna, połyskuje zdobieniami i przyciąga wzrok.

Jestem przekonana, że taka  fantastyczna lektura będzie udanym pomysłem na prezent dla każdej małej fanki serii My Little Pony. Moje dziewczynki chętnie zapoznały się z jej zawartością a największą uwagę zwróciły nie na kolorowe ilustracje a właśnie na te ołówkowe szkice kucyków. Z ciekawością przeczytały też wiadomości o swoich ulubieńcach i na pewno jeszcze nie raz powrócą do tej właśnie lektury. Gorąco polecam ;)


Brak komentarzy: