czwartek, 20 października 2016

"Baśniowy pałac: Śpiąca królewna. Czytaj i buduj!"

Wydawnictwo: Olesiejuk
Oprawa: twarda
Format: 205 x 255 mm
Liczba stron: 32
Data premiery: 21.11.2016
Cena: 19,99 zł"Śpiąca królewna" to jedna z najpopularniejszych bajek świata. Jej autorami są Bracia Grimm chociaż Charles Perrault dużo wcześniej również stworzył swoją wersję tej pięknej historii. Dziś na rynku dostępna jest w najróżniejszych wydaniach tak więc każdy znajdzie wśród nich to najbardziej dla niego atrakcyjne i ciekawe. Z pewnością uwagę zwraca najnowszy tytuł wydawnictwa Olesiejuk "Baśniowy pałac: Śpiąca królewna. Czytaj i buduj!". Jesteście ciekawi co skrywa ta rewelacyjna oprawa?

Pod tym właśnie tytułem kryje się interesujący zestaw, w skład którego wchodzi oczywiście sama baśń napisana prostym i zwięzłym językiem i wzbogacona o piękne kolorowe ilustracje. Dodatkowo w książce znajduje się model pałacu królewny do złożenia i figurki wróżki, Śpiącej królewny i księcia oraz cała strona z kolorowymi naklejkami. Wszystko to znajduje się na spirali więc po wyrwaniu poszczególnych kart nie ma najmniejszego śladu a pozostaje jedynie urocza bajka, do której możemy powracać bez końca. Jeżeli chodzi o model pałacu to na pewno warto go zbudować. Co prawda do książki dołączona jest instrukcja ale miałam z tym osobiście troszkę problemu tak więc na pewno bez pomocy dorosłego się nie obejdzie. Niemniej jednak jest to okazja do twórczej zabawy z dzieckiem warto więc podjąć się tego zadania. Efekt jak widać jest interesujący a taka makieta może być początkiem fajnej zabawy z użyciem kartonowych figurek.

Moje dziewczynki lubią tę bajkę a takie kreatywne zabawy zawsze je przyciągają. Książeczka będzie fajnym pomysłem dla najmłodszych dzieci, które jeszcze bajki nie znają gdyż ta wersja jest prosta i krótka aczkolwiek bez obaw zawiera wszystkie najważniejsze scenki więc zachwyci dzieciaki. Te nieco starsze będą mogły ze względu na sporych rozmiarów czcionkę i niewielką ilość tekstu na stronie pokusić się o samodzielne czytanie. Pałac natomiast jest interesującym dodatkiem do tej uroczej baśni i sprawia, że możemy również poprzez zabawę wkraczać do baśniowego świata Śpiącej królewny bawiąc się całą rodziną. Stymuluje to wyobraźnię dziecka, kreatywnie rozwija i sprawia naprawdę masę radości. My szczerze polecamy ;)
* Książkę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.

Brak komentarzy: