wtorek, 25 października 2016

"Basia i zwierzaki. Zestaw kreatywny" Zofia Stanecka

Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: twarda
Format: 205 x 295 mm
Liczba stron: 64
Rok wydania: 2016
Kategoria wiekowa: 3 - 7 lat
Cena: 39,99 zł


Seria książeczek o Basi podbiła serca moich córek już dawno i dlatego zawsze chętnie sięgamy po jej nowe przygody. Basia jest bowiem sympatyczną, ciekawą świata i wesołą małą dziewczynką z którą przyjemnie mija czas przy lekturze. Tym razem sięgając po najnowszy tytuł wydawnictwa Egmont "Basia i zwierzaki" przeczytamy o tym jak rodzina Basi przygotowuje się do świąt Bożego Narodzenia.

Basia, jak zresztą wszystkie dzieci, bardzo cieszy się nadchodzącymi świętami. Tata dziewczynki niestety musi pójść do pracy ale w domu zostaje mama i jej rodzeństwo, bracia Janek i Franek. Wszyscy zwabieni ciekawymi zapachami zjawiają się w kuchni. Gdy jednak mama wychodzi na chwilę do płaczącego Franka, Basia z Jankiem zamiast sprzątać urządzają w kuchni prawdziwe pobojowisko. Mama jest zła. Przed świętami nie wolno się jednak denerwować o czym przypomina jej skruszona swoim zachowaniem Basia. Wtedy mama wpada na pomysł aby wszyscy razem wykonali zwierzaki z papieru, takie, które można postawić w szopce i zawiesić na choince...

Lekturę, jak zwykle gdy sięgamy po tę serię, bardzo przyjemnie się czytało. Język jest prosty a tekst wesoły i wciągający, sama historyjka natomiast zwyczajna i bardzo życiowa. Dzięki temu dzieci mogą utożsamiać się z jej bohaterami, uczyć i bawić jednocześnie. Ilustracje Marianny Oklejak natomiast jak zwykle urocze i kolorowe. Dla dzieci przygoda Basi jest bardzo absorbująca. Uczą się interesujących rzeczy i odkrywają świat a przy okazji miło spędzają wolny czas. Basia tym razem inspiruje też do tworzenia świątecznych dekoracji, niekoniecznie takich tradycyjnych, zachęcając najmłodszych do zabawy i użycia wyobraźni.

Książka ta to jednak nie tylko sama historia opowiadająca o przygodach Basi. Do lektury dołączone są również kreatywne plansze do zabawy. Plansze prezentują najróżniejsze sylwetki zwierząt, paśnik, drzewa, zagrodę które dzieci muszą wyciąć i złożyć. Zwierzaki można postawić lub powiesić na sznurku na przykład na choince. Naklejki wchodzące również w skład zestawu można natomiast wykorzystać do ich ozdobienia. Dla dzieci jest to naprawdę ciekawa forma spędzenia wolnego czasu i zajmuje na długi czas.

Święta Bożego Narodzenia to fascynujący temat dla maluchów. A, że z Basią zawsze jest wesoło, trudno oprzeć się i nie sięgnąć po jej zabawne przygody. Jest to jedna z ulubionych serii moich dziewczynek i dlatego myślę, że mogę z czystym sercem polecić wam nie tylko ten tytuł ale i wszystkie inne jakie ukazały się już wcześniej. Takie luźne i humorystyczne opowiadania moje dzieci zawsze przyjmują z wielkim entuzjazmem a gdy oprócz tekstu zawierają jeszcze jakąś dodatkowa formę zabawy to tym bardziej są w naszym domu mile widziane. Polecam ;) 

3 komentarze:

Marta P. pisze...

Moja córka też przepada za Basią :) kupuję nowości wydawnicze z nadzieją, że ją zainteresują a tymczasem przed snem i tak Basia rządzi ;) chciałam tylko dopytać czy książka i plansze są w jakiś sposób połączone ze sobą, tzn czy mogę zabrać ze sobą samą książkę bez planszy?

Emi Tetka pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
Emi Tetka pisze...

Gdy otwieramy książkę po prawej stronie widzimy opowiadanie a po lewej plansze. Plansze są przygotowane do wyrwania w odpowiednich miejscach więc gdy już je wyrwiemy pozostaje nam samo opowiadanie. Pozdrawiam ;)