sobota, 8 października 2016

"Barbie. Księżniczka i piosenkarka" Tomasz Klonowski

Wydawnictwo: Egmont
Format: 205 x 285 mm
Liczba stron: 32
Rok wydania: 2016
Oprawa: twarda
Seria: Kolekcja z prezentem
Cena: 22,49 zł
Do kupienia: Tania książka


"Barbie. Księżniczka i piosenkarka" to książka, która powstała na podstawie filmu o tym samym tytule, który z kolei swoją premierę miał w 2012 roku. Tę ekranizację od kilku dni najmłodsi mogą sobie przypomnieć dzięki najnowszej publikacji wydawnictwa Egmont, która wzbogacona jest o ciekawy gadżet z filmu a mianowicie długopis w kształcie mikrofonu. Takie połączenie już na pierwszy rzut oka wydało mi się bardzo interesujące dlatego z przyjemnością wzbogaciłam  biblioteczkę moich córek o ten właśnie tytuł. Moja pięciolatka jest lekturą oczarowana, było więc warto. Wypatrzyłam ją, jak zresztą większość tytułów, które pojawiają się w naszej biblioteczce, wśród nowości, które regularnie wzbogacają ofertę księgarni Taniaksiążka ;)

Księżniczka Tori z Meribelli zawsze marzyła o tym aby zostać piosenkarką. Takie życie wydaje jej się niezwykłe, jakże inne od tego jakie wiedzie mieszkając w zamku. Wie jednak, że jej marzenie nigdy się nie spełni dlatego bardzo pragnie zobaczyć choćby koncert wielkiej gwiazdy muzyki pop Keiry. Artystka gości na zamku dlatego dziewczyny mają okazję się poznać jeszcze przed koncertem. Ogromnie się wówczas zaprzyjaźniają i dzięki magii zamieniają rolami. Keira bowiem, podobnie jak Tori, czuła się zmęczona swoim życiem, pragnęła stać się księżniczką, być obsługiwana przez służbę i traktowana po królewsku. Tak więc dziewczyny zamieniły się rolami, jednak czy wyszło im to na dobre? Jak się okazuje życie innych, pomimo iż z boku wygląda bardzo ekscytująco, w rzeczywistości często wcale nie jest takie różowe jak się wydaje. To na pewno bez trudu wychwycą mali czytelnicy i oby tę prawdę zapamiętali na całe życie ;)

Wydanie książki przyciąga wzrok kolorem a ilustracje ku uciesze najmłodszych są jednocześnie kadrami z filmu. Tekst nie jest zbyt długi, kilkuminutowy, aczkolwiek cała historia niewątpliwie potrafi wciągnąć młodego czytelnika a najbardziej oczywiście dziewczynki. Barbie przedstawiona jest w niej z jednej strony tradycyjnie jako postać bardzo pozytywna a przy tym niezwykle piękna i elegancka. Z drugiej strony jest jednak odrobinę zbuntowana, znudzona dotychczasowym życiem. Co by się jednak nie działo zawsze znajdzie sposób aby znaleźć wyjście nawet z największych kłopotów. Temat opowieści jest interesujący, akcja toczy się wartko, są tu marzenia, przyjaźń i ciekawi różnorodni bohaterowie. Obserwując reakcję moich córek podczas czytanie widziałam, że są nią oczarowane.

Lektura zawiera także bardzo ciekawy gadżet w postaci długopisu przypominającego kształtem mikrofon. Taki prezent jest miłym i praktycznym zarazem dodatkiem do książki i z tego co widzę bardzo przypadł do gustu mojej córce ;)

Myślę, że lektura zainteresuje wszystkie fanki Barbie. Całość wypada naprawdę interesująco. Warto przeczytać i przenieść się choćby na małą chwilę do niezwykłego świata Barbie;)

Brak komentarzy: