środa, 7 września 2016

"Świnka Peppa. Wakacyjne opowieści"

Wydawnictwo: Media Service Zawada
Oprawa: twarda
Format: 245 x 245 mm
Liczba stron: 42
Rok wydania: 2016
Cena: 14,99 zł
Do kupienia: Tania książka


Świnka Peppa to dość popularna bajkowa postać, której przygody najmłodsi mogą śledzić na kanale MiniMini od kilku lat. Lubi ją również moja pięciolatka i choć w telewizji ogląda dość rzadko często sięgamy wspólnie po gazetki poświęcone właśnie jej przygodom.

"Świnka Peppa. Wakacyjna przygoda" to książka na którą składają się dwie odrębne historie. Najmłodsi sięgając po lekturę wezmą udział w fantastycznych przygodach jakie przytrafiły się Peppie w czasie lata. Bohaterami pierwszej opowieści jest świnka Peppa oraz jej rodzina: mama, tata i braciszek George, a wszyscy razem wybiorą się na piknik na jeziorze i wezmą udział w emocjonującym wyścigu. W drugiej natomiast Peppa wraz z przyjaciółmi Dannym, Suzy, Pedrem i Freddym będzie szukać skarbów bawiąc się w piratów w ogródku jednego z nich.

Historyjki są proste i krótkie, kilkuminutowe. Treść jest bardzo zrozumiała i ciekawa dla przedszkolaków. Może nie znajdziemy na kartach tejże książki jakoś szczególnie moralizujących i pouczających treści ale za to mamy dwie urocze opowiastki z ulubionymi kreskówkowymi bohaterami najmłodszych. Lektura ma przede wszystkim uprzyjemniać dzieciom wolny czas i być alternatywą dla bajki w TV. Myślę, że te zadania spełnia rewelacyjnie. Poza tym Peppa podsuwa dzieciom fajne pomysły zabaw. Pokazuje jak wielką frajdą jest rodzinny piknik, nie koniecznie na jeziorze oraz jak ekscytująca jest zabawa w poszukiwanie skarbów, ich ukrywanie i rysowanie mapy. Któż nie bawił się w to w dzieciństwie? ;)

Książeczkę można zabrać wszędzie ze sobą i przeczytać zawsze gdy będziemy mieli na to ochotę. Do sięgnięcia po lekturę zachęcają też duże kolorowe ilustracje, które niczym nie odbiegają od tych z ekranów TV a solidne i estetyczne wydanie pozwoli nam cieszyć się nią przez długie lata.

Myślę, że tego typu książeczki są fajnym pomysłem na oderwanie dzieci od ekranów TV, sposobem na ciekawą zabawę z ich ulubieńcami, okazją do rozwijania wyobraźni i to niekoniecznie w domu. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko zachęcić do sięgnięcia po ten właśnie tytuł, na pewno taka lektura ucieszy najmłodszych ;)

* Za książkę dziękuję księgarni TaniaksiążkaBrak komentarzy: